Drama i BOLAN poraz Zvezde: Asvel "oteo" pobedu u Areni!

Crveno-beli u završnici poslednje četvrtine i produžetku ispustili i prednost i veliku šansu da pobede. Zvižduci za Lorenca Brauna, Zvezdinog tragičara.

Ovo je zabolelo i igrače Zvezde i 10.894 navijača u Štark areni.

Ostavili su crveno-beli ogromnu energiju na parketu, trojkama Bilija Berona došli nadomak važnog trijumfa protiv francuskog prvaka, ali su se potom okliznuli!

Crvena zvezda - Asvel 72:74 (16:14, 20:18, 18:15, 11:18, 7:9)

Gost iz Liona izvukao se iz teške situacije u završnici četvrte četvrtine i vratio se sa minusa od osam poena u poslednja četiri minuta. Posle pogodaka Majkla Odža za 63:55 Francuzi su ubacili dve jako bitne trojke i njima "otvorili" završnicu.

Iako je vodila od početka do kraja, Zvezda je ulazila u sve veći problem, gubila samopouzdanje a odlični krilni centar Žan Šarl Livio (20 poena) znao je da izbori produžetak i da kazni velike greške domaćina. A, nije ih bilo malo!

Srpski i regionalni predstavnik imao je večeras dva napada za pobedu.

U prvom, na kraju poslednje četvrtine, Dejan Davidovac je kasno šutnuo i promašio ceo obruč, pa koš Džejmsa Gista na isteku vremena nije mogao biti priznat.

U drugom napadu za trijumf, na kraju produžetka, Lorenco Braun je postupio katastrofalno i dobio glasne zvižduke navijača u Areni.

Pri rezultatu 72:73, Zvezdin plejmejker je predugo držao loptu (više od 20 sekundi), a da pritom nije uradio ništa korisno. Posle dugog driblanja na sredini terena, krenuo je u loš prodor, okliznuo se, uvalio "krompir" Beronu, pa faulirao Tonjea Džekirija, koji je uhvatio čak 19 skokova!

Dok su navijači crveno-belih zviždali, Džekiri je iskoristio drugo slobodno bacanje, za konačnih 72:74.

Doduše, bilo je još vremena za kakvu-takvu reakciju preko celog terena, jer su na semaforu bile ispisane tri sekunde, ali je potonuli Braun mogao samo da doda loptu Gistu, u nemogućoj poziciji za smislen šut.

Odbila se o tablu i pala u ruke gostima, zajedno sa vrednom pobedom (njihovom prvom na strani), za kojom će crveno-beli veoma žaliti. Posebno zbog činjenice da se Asvel u sredu okupio u Beogradu, posle dvodnevnog putovanja pola ekipe u Teksas.

Sa lošim osećajem zbog ove ispuštene prilike, Zvezda će se u subotu kratko odmarati od na svaki način iscrpljujućeg meča i istovremeno će se pripremati za "večiti" derbi protiv Partizana, zakazan za nedelju u 19 časova. Na istom mestu.

ZVEZDA: Kuzmić (5 sk), Braun 15 (5 sk, 4 as, 7 izg), Davidovac 11 (7 sk), Nenadić, Lazić 8 (2/5 za tri), Faje 2, Beron 16 (3/6 za tri), Dobrić 6, Gist 6 (7 sk), Dženkins, Simanić 2, Odžo 6.

ASVEL: Džekson 11, Tejlor 5, Džekiri 18 (19 sk), Kaudi 3, Maledon 5, Lomaz 4, Galiju, Noa 3, Žan Šarl 20, Bako 2, Lajti 3, Strazel.

23:00

23:00
Crvena zvezda Asvel: Drama, produžetak i poraz (SPORT)
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

21:12

- Kraj utakmice -

21:11

Gist promašuje, Zvezda je izgubila!

Lorenco Braun je krenuo u još jedan napad, Džejms Gist je dobio jako tešku poziciju, šutirao i "debelo" promašio. Bolje nije ni mogao.

21:10

Džekiri koristi bacanje -72:74

Jedan pogodak Francuza sa linije penala, još tri sekunde.

21:09

Katastrofalan potez Brauna...

Zvezdin plejmejker je držao loptu, držao, pa zasrljao, pao, "uvalio" je Beronu...

Jako loš kraj crveno-belih.

21:07

Asvel opet vodi - 72:73!

Džekiri je dobio loptu u reketu, gde je Beron ostao usamljen pred njim. Pao je Amerikanac, ali nije bilo faula u napadu.

Crveno-beli imaju posed na 27 sekundi pre kraja.

21:06

Davidovac "ugurava" loptu u koš - 72:71!

Jako teška pozicija, skok i pogodak iz ofanzivnog skoka! Još 49 sekundi.

21:05

Beron promašuje, Asvel "časti" još jedan napad

Amerikanac nije ubacio "flouter", ali su se gosti zbunili i izbacili loptu u aut.

Još minut do kraja.

21:04

Dobrić promašuje, Davidovac hvata - 70:71

Dejan Davidovac staje na liniju penala posle ofanzivnog skoka i koristi oba šuta.

Još minut i po.

21:03

Asvel na "plus 3" - 68:71

Još pogodaka snažnog igrača gostiju, na dva minuta pre kraja.

21:02

Bili Beron iznuđuje penale - 68:69

I on promašuje jedan penal.

Još dva minuta i 15 sekundi.

21:01

Asvel vodi - Džekson za 67:69

Francuz je utrčao u reket i poentirao o tablu, dva i po minuta pre kraja.

21:00

Faje promašuje otvorenu trojku

Umorni su i jedni i drugi. Senegalac je ostao potpuno sam u ćokšu, ali mu to nije bila nikakva prednost.

21:00

Džekiri izjednačuje - 67:67

Još poena gostiju iz reketa.

21:00

Braun "rudarskI" pogađa za 67:56

Malo na zemlji, malo u vazduhu, pa u koš.

Tako je Lorenco Braun doneo Zvezdi vođstvo na startu produžetka.

Gist je u sledećem napadu bio dva puta uzastopno izblokiran.

20:58

Za početak produžetka - Gist promašuje bacanja

Amerikanac je iznudio prekršaj Maledona, pa oba puta bio neprecizan sa crte.

20:55

Tejlor iz teške situacije - promašaj!

Izuzetno nervozna utakmica biće odlučena u dodatnom periodu.

Zvezda drugi put ove sezone igra (bar) pet minuta duže!

Prošli put je izgubila od Makabija u Tel Avivu.

20:54

Davidovac nije pogodio obruč!

Dejan Davidovac je šutnuo uz zvuk sirene, promašio sve, Gist je vratio loptu u koš, ali pogodak nije priznat!

Lopta nije dodirnula obruč i zato je vreme isteklo pre nego što je Amerikanac ubacio.

Zato će Asvel imati nepune dve sekunde za pobedu. Tačno 1,8 sekundi.

20:50

Asvel hvata ofanzivni skok, 65:65

Tejlor je promašio trojku, Žan Šarl je uhvatio loptu, a Faje ga je faulirao.

Francuz je ubacio oba bacanja, a Gavrilović pozvao tajm-aut. Zvezda će imati 15 sekundi.

20:48

Beron ne pogađa težak šut

Gađao je iz mesta, uz istek napada i promašio...

20:47

Džekson nije stigao!

Odlična odbrana Bilija Berona na početku poslednjeg minuta - Džekson nije stigao da izbaci loptu na vreme.

Kreće jako važan napad domaćih. Rezultat je 65:63.

20:47

Lazić hvata loptu, Tejlor se bori - mrtva!

Gist je promašio šut sa distance, Lazić je uhvatio ofanzivni skok, a Tejlor mu se primakao i izborio "mrtvu".

Potom je lopta pripala Francuzima...

20:45

Asvel je tu - 65:63

Žan Šarl je "uzidao" Davidovca i lako poentirao za samo dva poena razlike.

Asvel je ušao u ritam u finišu utakmice i serijom 8:2 potpuno "otvorio" završnicu.

20:43

Još jedna trojka gostiju - 65:61

Sada je precizan bio Džordan Tejlor, na dva i po minuta pre kraja.

20:42

Žan Šarl ubacuje trojku, za 63:58

Francuzi opet otvaraju završnicu. I to igrač koji je do večeras ubacio samo tri trojke.

Još tri minuta do kraja.

20:40

Zato je Lazić i ušao!

Odmah posle Odžovih bacanja Beron je otišao na klupu, a Branko Lazić ušao u igru.

Čim je ušao, Zvezdin kapiten je iznudio prekršaj u ranoj fazi napada Asvela.

20:40

Odžo ubacuje važna bacanja - 63:55

Zvezdin centar je iznudio jak faul u reketu, a onda je iskoristio dva penala, na početku 36. minuta.

20:37

Odlična odbrana Davidovca - 60:55

Džekiri je smanjio na pet razlike, a Davidovac je u sledećem napadu Francuza bio požrtvovan, pa je lopta otišla u aut od Žan Šarla.

20:34

Beron sa OSAM metara - 60:53

Vreme je isticalo, Amerikanac je nadriblao na osam metara od koša i pogodio!

Zvezdan Mitrović zove tajm-aut, na 6 minuta i 20 sekundi pre kraja.

20:32

Beron iz ćoška! 57:53

Gist je pogrešio, vratila mu se lopta, a Bili Beron je bio na pravom mestu da primi dodavanje. Još sedam i po minuta do kraja.

20:31

Asvel na "minus 1" - 54:53

Francuzi su u seriji 6:0 posle zakucavanja Ismaela Bakoa.

Teški trenuci za Zvezdu u napadu. Dobrić je izgubio loptu, a prethodno je promašio prilično otvoren šut za tri, posle jako lepe akcije domaćih.

20:29

Džekson se baca "u bazen" i iznuđuje prekršaj

Francuski šuter napravio je akrobatski potez ispred Berona i dobio dva penala. Dvorana zviždi, a Francuz je smanjio na "minus 3" u 31. minutu.

20:28

Dugačak prekid zbog problema sa satom - 54:49

Više od pet minuta nije bilo košarke, jer su sudije podešavale vreme posle jednog napada gostiju.

20:24

- kraj treće četvrtine, 54:47 -

Zvezda igra dobru odbranu, Asvel ima probleme u napadu, a Dobrić je u poslednjem trenutku doneo "plus 7" na poslednjoj pauzi.

20:20

Davidovac u seriji grešaka - 52:45

Prinudno u ulozi "pleja", Dejan Davidovac zaređao je nekoliko loših poteza u ponovo teškim trenucima crveno-belih.

Kaznio ga je Džekiri, da vrati goste na "minus 5".

20:17

Beron i Dobrić, za Zvezdin mir - 52:45

Američki, pa srpski bek dobili su loptu u reketu i pogodili o tablu, da donesu crveno-belima "plus 7".

Zvezdan Mitrović se žali sudijama, tražeći da dosude igranje nogom u Zvezdinoj odbrani. Pre toga je pozvao tajm-aut.

20:13

Važna trojka Lazića - 48:45

Kapiten crveno-belih pogodio je iz ugla, da umiri Zvezdu u teškom trenutku. Neposredno pre toga je Teo Maledon pogodio strašno težak šut. Na Zvezdinu sreću, gazio je liniju.

20:03

Asvel izjednačuje - 41:41

Žan Šarl Livio je iznudio prekršaj Boriše Simanića (treći) i iskoristio jedno slobodno bacanje, da poravna rezultat u 24. minutu.

20:05

8:0 serija Asvela - 41:40

Iako su Boriša Simanić i Bili Beron (trojkom) doneli crveno-belima značajnih 41:32 u drugom minutu nastavka, gosti su veoma brzo reagovali.

Teo Maledon i Šarl Kaudi "vezali" su trojke i smanjili zaostatak Asvela na samo poen razlike.

Andrija Gavrilović je pozvao tajm-aut.

19:53

Pogledajte fotografije iz Arene

19:48

Statistika

Zvezda: Braun 11, Davidovac 7, Lazić 3, Beron 4, Dobrić 2, Gist 6, Odžo 3. Timski: 12/25 za dva, 2/10 za tri, 6/7 sl. bacanja, 16 skokova (12-4), 4 asistencije, 7 ukradenih, 4 izgubljene lopte.

Asvel: Džekson 7, Džekiri 9, Lomaz 2, Noua 3, Livio 8, Lajti 3. Timski: 10/23 za dva, 3/10 za tri, 3/6 sl. bacanja, 24 skoka (15-9), 5 asistencija, 1 ukradena, 11 izgubljenih lopti.

19:45

- Poluvreme 36:32 -

Džekiri je teškim šutem ispod reketa vratio Francuze na "minus 4" i doneo im bolju poziciju na pauzi od one pre nekoliko minuta.

19:44

U Areni je 10.894 gledalaca

19:43

Asvel reaguje - trojka Lajtija za 36:30

Iskusni šuter iz Klivlenda postigao je svoju prvu trojku večeras, posle koje Andrija Gavrilović poziva tajm-aut.

19:41

Braun donosi prvi "plus 10"

Odžo je napravio dosta prostora Lorencu Braunu, plejmejker je utrčao u prazan prostor i ubacio svoj 11. poen.

Zvezda je tako prvi put stekla dvocifrenu razliku u 19. minutu - 36:26.

19:39

Odlični potezi centara - 33:26

Odžo se "upisao" nakon što je izgradio sebi poziciju, a Gist je potom izborio i dobru poziciju u ofanzivnom skoku. Braun je to iskoristio da lako donese novih "plus 9" (33:24)

Na drugoj strani je brzo poentirao Džekson, ubacivši svoj sedmi poen.

19:35

Džejms Gist je večeras uhvatio 1.000 skok u Evroligi

19:34

Braunove piruete - 29:21

Zvezdan Mitrović ponovo reaguje tajm-autom, posle lepih poteza Zvezdinog "pleja", za koje se nagradio svojim sedmim poenom.

19:32

Davidovac ubacuje i trojku - 27:21

Gist za Fajea, on za Davidovca, a on kroz mrežicu!

Igra se u serijama, a domaći su ponovo u naletu. U ovim trenucima se na teren vraćaju Braun i Beron, a na odmor idu Dženkins i Davidovac.

19:31

Dobrić krade, Dobrić pogađa - 24:19

Odlična energija Zvezdinog beka - ukrao je loptu Strazelu, pa je položio kroz obruč za novih "plus 5" crveno-belih.

19:30

Edvin Džekson u ritmu - 20:19

Bivši šuter Budućnosti Edvin Džekson dočekan je zvižducima, a potom je ubacio trojku, pa pogodio posle driblinga da dovede Asvel na "minus 1".

U međuvremenu je Ognjen Dobrić u svom stilu, blokadom "ulovio" upravo Džeksonov šut, ali Davidovac to nije nagradio trojkom iz otvorene pozicije.

Još četiri i po minuta do poluvremena

19:25

Velika borba u Areni

19:23

Značajan doprinos Davidovca - 20:14

Oporavljeni univerzalac crveno-belih izborio se sa velikim francuskim talentom Teom Maledonom i doneo domaćima "plus 6".

Trener gostiju, crnogorski stručnjak Zvezdan Mitrović, pozvao je tajm-aut u 13. minutu.

19:20

Gist pogađa za 16:14, kraj prve četvrtine

Zvezdin centar zaokružio je "rovovsku" borbu u prvoj deonici onako kako je i protekla - na "mišiće" je poentirao za novih plus 2 crveno-belih.

Samo jedna trojka u prvoj četvrtini i svi ostali pogoci iz reketa. Uz čvrste odbrane i iskorišćene ofanzivne skokove gostiju, to je obeležilo prvih deset minuta meča.

19:16

Francuzi na "mišiće" izjednačili - 12:12

Asvel je doslovno na snagu svojih visokih igrača poravnao rezultat.

Šan Šarl je sada poentirao iz prekršaj Simanića, za seriju gostiju 6:0.

19:14

Džekiri vraća Asvel - 12:9

Snažni Nigerijac poentirao je iz reketa i iznudio prekršaj, pa je pogodio slobodno bacanje. Pre nekoliko minuta je promašio oba.

19:12

Braun i Lazić, za 10:4!

Zvezdin plejmejker pogodio je posle prodora uz prekršaj, a kapiten crveno-belih ubacio je trojku iz ćoška, sredinom osmog minuta.

19:09

Posle više od 5 minuta - 4:4

Ekipe su otišle na prvi TV tajm-aut sa rezultatom koji bi i u rukometu bio neefikasan.

Beron je postigao još dva poena sa linije penala, a Džekiri je još jednom poentirao posle ofanzivnog skoka.

19:05

Konačno, Beron - 2:2

Zvezdin šuter utrčava kraj čeone linije i i ubacio prvi koš na utakmici u četvrtom minutu.

Na drugoj strani je Džekiri "upisao" Francuze.