Košarka

Obradović slavio u 200. utakmici: Fener trojkama srušio Himki

Izvor mondo.ba

Košarkaši Fenerbahča su uporno dozvoljavali ruskom timu da održava rezultatski priključak, a onda zahvaljujući razigranom Slukasu stigli do četvrte pobede u sezoni.

Fenerbahče diže formu i posle dva vezana poraza upisao jedrugi uzastopni trijumf u Evroligi. Ekipa Željka Obradovića savladala je Himki 89:76 i upisala četvrtu ovosezonsku pobedu, posle koje srpski stručnjak sigurno neće biti presrećan jer je ruski tim dugo pružao otporzahvaljujući odličnom Janisu Timi.

FENERBAHČE – HIMKI 89:76 (28:24, 16:25,21:6, 24:21)

Tek kada je Obradović na teren vratio Kostasa Slukasa ekipa iz Istanbula posložila je redove i konačno se "odlepila" na dvocifrenu prednost koji gosti nisu više mogli da stignu.

Bez povređenih Nanda De Koloa, Nikole Kalinića, Jana Veselog i Lea Vestermana ekipa Fenerbahčea dva puta je imala „plus devet“ u prvom poluvremenu, a onda dozvoljavala protivniku da to anulira.

Himki je čak imao prednost 49:44 na poluvremenu, pre svega zahvaljujući Janisu Timi, koji je u odsustvu Alekseja Šveda preuzeo ulogu lidera i u prvih 20 minuta ubacio 24 poena, šutirajući 5/10 za tri poena.

Ključ drugog poluvremena bio je u odbrani, jer su igrači Fenerbahčea konačno zaustavili Timu, a u trećoj četvrtini su Rusima dopustili samo šest poena!

Tima je sa 26 poena bio najefikasniji igrač Himkija, ali im to nije bilo dovoljno da savladaju Obradovićev tim u njegovoj 200. utakmici na klupi Fenerbahčea.

Na drugoj strani su najbolji bili Datome, Slukas i Mahmutoglu, a Fenerbahče je posebno briljirao u šutu za tri sa 13 pogođenih trojki iz 22 pokušaja.

Okršaj srpskih igrača Vladimira Štimca i Stefana Jovića okončan je samo po samo dva poena za obojicu, dok je Jović dodao i šest asistencija.

FENERBAHČE: Datome 20 poena, Slukas 19 (9 as), Mahmutoglu 19, Vilijams 12, Duverioglu 10, Lovernj 7, Štimac 2, Kandan, Biberović i Muhamed (bez poena).

HIMKI: Tima 26 poena, Hil 18 (9 sk), Jerebko 10, Buker 9, Evans 6, Bertans 3, Kramer 2, Jović 2 (6 as), Zajcev (bez poena)

EVROLIGA, 11. KOLO:

Fenerbahče - Himki 89:76 (28:24, 16:25,21:6, 24:21)