Bili Beron HEROJ Zvezde - trojka za finale, u POSLEDNJOJ SEKUNDI!

Amerikanac u poslednjem minutu dao dve trojke za preokret i za plasman u finale Kupa Radivoja Koraća!

Izvor: MONDO/Pavle Knežević

Odluka je pala u poslednjoj sekundi!

Crvena zvezda je odigrala veoma lošu utakmicu u polufinalu Kupa, gledala kako Mega jednom nogom već ulazi u finale, ali se ipak izvukla u poslednjem trenutku.

I to isključivo zahvaljujući Biliju Beronu!

Konačan rezultat je Mega - Zvezda 79:80 (24:17, 9:23, 27:18, 19:22)

Iako je ekipa Dejana Milojevića kontrolisala i igru i rezultat kroz drugo poluvreme, ispustila je favorita i dobijen meč! Najzaslužniji za to je Zvezdin šuter, koji je za 39 minuta utakmice ubacio "tihih" 12 poena, a onda eksplodirao.

Mega je na početku poslednjeg minuta propustila napad u kojem je imala pet poena prednosti, a onda je videla kako Beron ubacuje jednu trojku, da "zakuva" završnicu, a potom i drugu - da uvede Zvezdu u finale.

I to na sekund pre kraja!

Kendrik Peri, najbolji strelac Mege (20) poena, imao je u poslednjem sekundu dobru poziciju u ćošku, ali nije uradio ono što sa saigračima nije uspeo ni iz mnogo povoljnijih pozicija.

Milojević je čestitao crveno-belima uz kiseo osmeh, veoma svestan koliku je priliku ispustio njegov tim.

Ponovimo, Mega je na minut i 17 sekundi pre kraja imala "plus 5" (79:74) i loptu da praktično privede utakmicu kraju, ali potom u dva napada nije šutnula u predviđeno vreme, uz promašaje do tada odličnih Marka Simonovića i Edina Atića.

Bili Beron tako je dobio šansu da zablista i da trojkama postane heroj pobede u utakmici koja će Zvezdi morati da posluži kao velika opomena pred nedeljno finale, u kojem će igrati protiv boljeg iz duela Partizan - FMP (subota, 21 čas).

Ekipa Dragana Šakote odigrala je utakmicu bez ritma, energije, a Beron se potrudio da za to ne bude kažnjena.

Mega: Mišković 8, Peri 20 (9 as, 3 ukr), Atić 12, Ašćerić 10, Simonović 13 (11 sk), Marjanović 1, Cerovina 8, Tanasković 4, Šćekić, Mesiček 3.

Zvezda: Braun (0/6 iz igre), Lazić, Beron 18 (4/7 za tri), Simanić 2, Odžo 5, Panter 22 (1/7 za tri), Davidovac 5, Dobrić, Gist 8 (7 sk), Jagodić Kuridža 8, Dženkins 2, Štimac 10 (7 sk).

Ovako je izgledala završnica burnog polufinalnog meča.

Peri promašuje šut za pobedu - Zvezda je u finalu

Lopta je dotakla obruč, pa pala u ruke igrača Zvezde.

18:48

Tajm-aut Mege, pa sekund za poslednji šut

18:48

BILI BERON!

TROJKA ZVEZDINOG ŠUTERA U POSLEDNJOJ SEKUNDI!

Zvezda je preokrenula tačno sekund pre kraja!

18:46

Ofanzivni skok Mege, pa zakasneli šut!

Zvezda ima loptu na 19 sekundi do kraja.

Šakota je pre toga pozvao tajm-aut.

18:44

Bili Beron ubacuje trojku - 79:77!

Uzastopne blokade za Zvezdinog šutera i jako bitna trojka Amerikanca za "minus 2" crveno-belih.

Mega je pozvala tajm-aut na 41 sekund pre kraja.

18:42

Mega ne koristi napad, još 50 sekundi

Zvezda ima napad na "minus 5", na 50 sekundi pre kraja.

Pre toga - tajm-aut Dragana Šakote.

Mega vodi 79:74.

18:40

Važan koš Ašćerića!

Mega na minut i po pre kraja ima "plus 5" - 79:74!

18:39

Cerovina "častio" Zvezdu, Panter prihvatio poklon

Zvezdin šuter kaznio je Cerovinu za promašena slobodna bacanja i vratio crveno-bele na "minus 3".

18:35

Važni pogoci Simonovića - 75:70

Centar Mege pogodio je pod faulom, za "plus 5" uoči poslednja četiri minuta.

18:34

Štimac pogađa za "minus 2", Milojević reaguje

Muče se crvenoć-beli u napadu već duže vreme, a Štimac uspeva posle konfuzne akcije Mege da približi crveno-bele na posed zaostatka.

Milojević je pozvao tajm-aut na četiri i po minuta pre kraja.

18:30

Cerovina ubacuje trojku o tablu - 70:64

Mega odbija Zvezdine nalete!

Cerovina je ubacio šut za tri o staklo, a Gist je odgovorio i na to, košem za Zvezdinih "minus 4".

18:29

Peri pod faulom, Mega vodi 67:62

Panter je faulirao beka Mege pri šutu, pa je Peri tako odmakao svoj tim na mirnijih pet poena prednosti.

Odmah potom, Gist poentira posle okreta u reketu.

18:28

Mega čuva vođstvo - 64:62

Ašćerić je trojkom propustio šansu da odvede Megu na "plus 7", a Štimac je nadrugoj strani to kaznio košem iz reketa za Zvezdinih "minus 2".

18:21

Zvezda se vraća u finišu četvrtine - 60:58

Mega je bila bolja u ovom kvartalu, ali je uporni Kevin Panter vratio crveno-bele u život sa svojih 18 poena. Džejms Gist je takođe poentirao, uz zvuk sirene.

18:15

Ponovo Panter daje Zvezdi energiju

Amerikanac je sada ušao u reket i poentirao uz prekršaj, za 54:49.

Mega je promašila nekoliko otvorenih trojki i zicera pri vođstvu od osam poena.

U toku je 28. minut.

18:11

Sada je Mega u seriji - 51:44

Kendrik Peri iskoristio je dva slobodna bacanja i sada povećava prednost do "plus 7" u 25. minutu.

18:08

Mega je preokrenula - trojka i 47:42

Edin Atić je ubacio trojku, primorao Šakotu na tajm-aut, a onda je presekao Dženkinsov pas i lako položio za 47:42.

U toku je 23. minut.

18:03

Mega bolje počinje treću četvrtinu

Peri je snažno zakucao posle greške Lorenza Brauna, a Atić je poentirao uz faul Jagodića Kuridže.

Mega je tako izjednačila na početku 22. minuta - 40:40.

17:50

- poluvreme, 33:40 -

Strelci

Mega: Mišković 8, Peri 9, Ašćerić 7,Simonović 6, Marjanović 1, Tanasković 2. Timski: 7/20 za dva, 5/14 za tri, 4/7 sl. bacanja, 16 skokova (10-6), 10 asistencija, 5 ukradenih, 3 izgubljene lopte.

Zvezda: Beron 10, Simanić 2, Odžo 5, Panter 11, Davidovac 2, Jagodić Kuridža 6, Štimac 4. Timski: 13/22 za dva, 3/15 za tri, 26 skokova (17-9), 8 asistencija, 5 izgubljenih, 3 ukradene lopte.

17:40

Loš početak Brauna

Zvezdin plejmejker sada je napravio nesportski faul, zaustavivši Perija u kontri. Potom je otišao na klupu zbog treće lične greške.

Zvezda sada vodi 36:33.

17:36

Zvezda u ogromnom naletu - 27:34

Jagodić Kuridža pogodio je još jedan šut u brzom napadu, za vođstvo Zvezde koje sada raste.

Crveno-beli su u seriji 15:0, a u toku je 16. minut.

17:32

Stao šut Mege, Zvezda vodi

Jagodić Kuridža lako je rešio situaciju u reketu protiv Nikole Miškovića, da donese prednost crveno-belima.

Potom je i Kevin Panter ubacio svoj deveti poen u ovoj četvrtini, za vođstvo favorita 30:27.

Dejan Milojević zove tajm-aut.

17:29

Kevin Panter budi Zvezdu

Šuter crveno-belih pogodio je slobodna bacanja, a onda je trojkom kaznio kažnjenje Blaža Mesičeka u 13. minutu.

Mega sada vodi 27:24.

17:19

Mega vodi 24:17 posle 1/4

Bolji početak ekipe Dejana Milojevića.

Mišković i Tanasković pogađali su za dva, dok je Ašćerić ubacio trojku kojom je Mega stekla razliku sa kojom su ekipe otišle na prvi odmor između četvrtina.

Mega je ubacila pet trojki iz sedam šuteva.

17:11

Mega prvi put vodi, Kendrijeva trojka uz faul

Lorenzo Braun dirao je lidera Mege dok je šutirao sa distance i ubacio trojku.

Mega je tako nakratko povela (12:10), posle čega je Braun asistirao Simaniću za zakucavanje i 12:12 u petom minutu.

17:07

Dobar start Miškovića i Berona

Bili Beron dva puta je pogodio sa distance gazeći liniju, a onda je ubacio trojku za 9:5 za crveno-bele.

Pre njega, prvu trojku na utakmici ubacio je Nikola Mišković, a onda je "vezao" još jednu, za "minus 1" Mege (8:9).