Košarka

Barseloni triler u Moskvi, Bajern prepustio "fenjer" Zenitu

Barselona prevagnula u napetoj utakmici protiv CSKA

Barselona je dobila "triler" u Moskvi, pošto je pobedila CSKA i tako sustigla Real Madrid na drugom mestu tabele.

Posle prave drame u finišu, Barsa je pobedila 82:80 (18:15, 19:25, 26:20, 19:20).

Možda će vas zanimati

Utakmica je bila jako napeta, prepuna preokreta, a poslednji minut trajao je kao večnost. Najveća prednost CSKA bila je devet poena, a Barselone sedam, ali se uglavnom razlika oko tri poena.

Barselona je posle penala Brendona Dejvisa došla do tri poena prednosti osam sekundi pre kraja, ali je posle tajm-auta neverovatni Majk Džejms pogodio trojku za izjednačenje - 80:80.

Odmah je usledio tajm-aut Svetislava Pešića, posl ekoga je heroj pobede Nikola Mirotić dao koš za konačni trijumf od 82:80. Njegov šut uopšte nije bio lak, šutnuo je iz koraka u nazad, preko protivničkog igrača iz velike daljine, ali mu ruka nije zadrhtala.

Mirotić je završio utakmicu sa 23 poena, osam skokova i dve asistencije, dok je Kori Higins dodao 17, a Brendon Dejvis 16 poena, uz sedam skokova.

CSKA je predvodio Danijel Haket sa 17 poena.

Barselona sada ima 20 pobeda, koliko ima i Real Madrid, dok je Efes prvi sa 22 pobede i utakmicom manje.

Pogledajte celu ludu završnicu:

Bajern Minhen prepustio je evroligaški "fenjer" Zenitu iz Sankt Peterburga, pošto je u direktnom duelu u gostima savladao rusku ekipu i sada ima trijumf više.

Posle četiri vezana poraza i posle 40 minuta igre danas, Bajern je slavio 77:68 (19:20, 21:16, 20:18, 17:14).

Bajern sada ima osam pobeda, a Zenit je ostao na sedam.

Najefikasniji kod pobednika bio je Greg Monro sa 26 poena, uz osam skokova i pet asistencija. Paul Cisper postigao je 13 poena, dok je Vladimir Lučić doprineo pobedi uz 10 poena i tri skoka.

Najefikasniji u Zenitu bili su Ostin Holins sa 18 i Gustavo Ajon sa 17 poena.