ZVEZDA POKAZALA ZUBE, ALI JE BARSA SILA U EVROLIGI! Crveno-beli pali, sada ih čekaju odlučujuće bitke za TOP8!

Ekipa Dejana Radonjića je u Španiji skupo "prodala kožu", ali nije uspela da napravi nzaciju.

Izvor: MNPress

Hrabra Cvena zvezda je pala u "Blaugrani". Pokazali su zube, nisu se predali protiv jednog od glavnih favorita za osvajanje Evrolige i pookazali su se u odličnom svetlu usred Španije. Naterala je Barselonu da se dobro preznoji za pobedu.

Uprkos tome što su izabranici Šarunasa Jasikevičijusa u nekoliko navrata imali više od 20 poena prednosti, strepeli su u samoj završnici. Senzaciju nisu napravili, ali su crveno-beli skupo prodali kožu i to bez povređenog Ostina Holinsa. Na kraju je domaći tim slavio - 82:70 (22:15, 25:17, 18:19, 17:19).

Zvezdu sada čekaju odlučujuće bitke u borbi za top8. Serija gostovanja se nastavlja, slede dueli sa Albom, Bajernom i Žalgirisom na strani, pa na kraju kod kuće sa Efesom.

Duel je počeo dvobojem Mirotića i Dobrića. Njih dvojica su imali košgeterski obračun i praktično bili glavne napadačke uzdanice svojih timova. To je trajalo do završnice prvog kvartala kada je Nikola pokazao zašto je jedan od superstarova Evrolige. Dao je ukupno 13 poena za samo 10 minuta i zahvaljujući njemu je domaćin vodio (22:15).

Tamo gde je Mirotić stao, preuzeli su Dejvis i Jokubaitsi. Njih dvojica sami su dali po 10 poena u drugom kvartalu, više od celog tima Zvezde (17). Domaćin je u dva navrata otišao na "+21" (42:24, 45:24). Odluka Jasikevičijusa da šansu pruži i mladom nigerijskom košarkau Nađiju (17) je bila dovoljan pokazatelj igre Katalonaca. Dobrić je sa 15 poena bio jedini dvocifren u srpskom timu, tako da je razlika na pauzi bila velika (47:22).

"Moramo da poboljšamo odbranu koja nije bila dobra u prvom delu, posebno u drugoj deonici. Moramo da unapredimo to i da probamo da igramo bolje i u napadu", rekao je Radonjić u poluvremenu.

Veoma loše prvo poluvreme, napravili smo previše grešaka, ovako ne treba da se igra.

Barselona je nastavila sa odličnom igrom, uvećala razlikue (57:34), ali su crveno-beli pokazali reakciju. Ulazak Lazarevića i Markovića je "probudio" tim, Stefan je uspevao da pronalazi put do koša i da spusti minus, mada je bilo jasno da je domaći tim taj koji diktira tempo (63:51).

Domaćin se opustio, Lazarević je zakucao, Ivanović je pogodio dva penala, pa je Volters pogodio, zaostatak je pao na jednocifren, a Jasikevičijus je zbog toga pobesneo (67:59). Ivnaović je ušao u seriju, dao je i trojku, što je bio znak da srpski tim neće istaći belu zastavicu. Međutim, Eksum je u završnici pronalazio prava rešenja u napadu i to je omogućilo Barsi da privede meč kraju u svoju korist.

BARSELONA: Eksum 15 (2as), Martinez, Smits 8, Abrines 2, Kjurik 3, Dejvis 12 (6sk), Laprovitola 3, Jokubaitis 10 (5as), Mirotić 19 (4sk), Nađi 2, Kalates 6 (7as), Hejs-Dejvis 4

ZVEZDA: Dobrić 17, Simonović, Ivanović 13, Lazarević 4, Davidovac 2, Mitrović 9 (6sk), Lazić, Kalinić 5, Marković 7, Vajt 4 (4sk), Kuzmić 5, Volters 4 (5sk, 4as)

22:48

STRELCI

22:44

KRAJ

Utakmica je završena, Barsa je slavila - 82:70 (22:15, 25:17, 18:19, 17:19)..

22:41

38' - BARSA NA "+8"

Na dva minuta pre kraja Barselona ima osam poena prednosti (78:70).

22:36

36' - IVANOVIĆ, PA MIROTIĆ

Vratila se Zvezda u igru u Španiji (75:66).

Vajt je promašio, pa je uhvatio loptu i vratio za Ivanovića koji je dao trojku, Mirotić je kaznio sporije vraćanje u odbranu i poentirao (75:66). Radonjić je potom izveo Vajta iz igre i snizio petorku, ušao je Dobrić, njegov šut za tri je izašao iz koša. Kaates je izbacio loptu u aut, pa je Davidovac fauliran.

22:33

34' - JASIKEVIČIJUS JE BESNA, UŠLA STARTNA PETORKA

Jasikeviičijus je ljut, Barselona i dalje vodi (71:63).

Volters je poenima spustio minus na jednocifren (67:59). Jasikevičijus je poludeo, tražio je tajm-aut i vratio je startnu petorku na parket. Eksum i Ivanović su dali po četiri poena, po koš i dva slobodna bacanja za obojicu.

22:28

32' - LAZAREVIĆ, PA IVANOVIĆ!

Zvezda pokazuje zube. Lazarević je zakucao, pa je Ivanović pogodio dva penala i spustio minus na 10 poena (67:57).

22:20

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Barselona ima prednost pred poslednji kvartal - 65:51.

22:15

28' - SJAJAN POTEZ MARKOVIĆA

Odličan potez Stefana Markovića, krade loptu, dobija blokadu u kontri, ali sudije pokazuju da je kasnila blokada i da se poeni priznaju - 61:47.

22:09

25' - TROJKA MARKOVIĆA

Posle pet minuta igre u trećoj deonici Barselona ima prednost - 59:40.

22:03

22' - PROMAŠAJI ZVEZDE

Drugo poluvreme krenulo je promašajima Zvezde, Barselona je to znala da kazni i da vrati "+20" - 52:32.

21:57

RADONJIĆ I DOBRIĆ: MORA BOLJE!

U pauzi između dva dela su svoje viđenje prvog poluvremena dali Dejan Radonjić i Ognjen Dobrić.

"Moramo da poboljšamo odbranu koja nije bila dobra u prvom delu, posebno u drugoj deonici. Moramo da unapredimo to i da probamo da igramo bolje i u napadu", poručio je Radonjić.

Slično mišljenje ima i Dobrić.

"Veoma loše prvo poluvreme, napravili smo previše grešaka, ovako ne treba da se igra", jasan je Dobrić.

21:47

STRELCI NA POLUVREMENU

Ovako izgleda lista strelaca na poluvremenu.

BARSELONA: Eksum 2, Martinez, Smits, Abrines, Kjurik 3, Dejvis 10, Laprovitola 3, Jokubaitis 10 (5as), Mirotić 13, Nađi 2, Kalates 4 (3as), Hejs-Dejvis

ZVEZDA: Dobrić 15, Simonović, Ivanović, Lazarević, Davidovac, Mitrović 6, Lazić, Kalinić 5, Marković, Vajt 2, Kuzmić 4, Volters (4sk)

21:44

20' - POLUVREME

Posle prve četvrtine Barselona ima prednost - 47:32.

Dobrić je postigao trojku iz veoma teške pozicije i tako malo spustio minus pred pauzu.

21:36

16' - SERIJA ZVEZDE, ŠARAS REAGUJE

Napravila je Zvezda seriju, spustila zaostatak malo (42:24). Na to je Jasikevičijus odmah reagovao tajm-autom.

21:31

14' - BARSA PODIŽE RAZLIKU

Podigla je Barselona nivo igre, poigrava se, zakucavanja u nizu, Jokubaitis, pa Dejvis - 35:19.

21:24

12' - DVA ZAKUCAVANJA

Barsleona ima dvocifrenu prednsot (28:17).

Druga deonica počela je sjajnom odbranom Zvezde, Kjurik nije uspeo da izvede loptu za pet sekundi. Lazić je promašio trojku, pa je Dejvis snažno zakucao, Vajt je uzvratio, ali domaćin ima dvocifrenu prednost.

21:19

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Posle prve četvrtine Barselona vodi - 22:15.

Marković je ukrao loptu, pa se okliznuo, napravio je faul on, pa Lazić, sudije nisu reagovale iako su crveno-beli hteli faulo mda spreče kontru. Laprovotila je pogodio za tri. Davidovac je promašio iz dobre pozicije, pa je u tranziciji Mirotić ostao sam i pogodio u reketu, pa je Radonjić tražio tajm-aut (20:15). Ivanović je promašio, tražio je faul, sudije se nisu oglasile, Kalates je poenima završio prvu deonicu. Mirotić je dao 13 od 22 poena svog tima.

21:13

8' - MIROTIĆ!

Nezaustavljiv je Nikola Mirotić (15:15).

Postigao je nove poene, dao ukupno 11 za osam minuta igre. Dobrić je dobio predah, a ušao je i Kuzmić koji je poentirao.

21:09

6' - NJIH DVOJICA NASTAVLJAJU ŠOU!

Nastavljaju Mirotić i Dobirć da prave šou u Kataoloniji (11:11).

Dobrić je ukrao loptu, iznudio faul, pogodio dva penala, pa je Mirotić na to odgovorio trojkom.

21:05

4' - MIROTIĆ I DOBIRĆ

Za sada su Mirotić i Dobirć najraspoloženiji u napadačkom segmentu igre (8:7). Nikola je dao četiri, Ognjen pet poena za svoje timove u dosadašnjem toku utakmice.

21:02

2' - DOBRIĆ ZA TRI

Utakmica u Barseloni je počela (6:3).

Posle poena Eksuma je Dobrić odgovorio trojkom. Mirotića je zatim faulirao Kalinić, a as Barse je pogodio oba penala (4:3). Dobrić je promašio, Mirotić je pogodio.

20:56

PETORKA ZVEZDE

Zvezda počinje meč u petorci: Volters, Dobrić, Kalinić, Davidovac, Mitrović. Radonjić je iznenadio mnoge izborom niske petorke.

20:30

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Blaugrani počinje u 21 čas.

20:11

DRAMU GLEDAO I NOVAK

Prvi duel ovih timova u Beogradu dobila je Barselona. Bilo je dramatično, upravo je Holins bio čovek koji je promašio trojku koja je mogla da prelomi meč. Na kraju su gosti odneli pobedu. Na toj utakmici je pored terena bio i Novak Đoković.