BLAMAŽA CRVENE ZVEZDE, AUTSAJDER RAZBIO ŠAMPIONA ABA: Hrvati rešetali Jovanovićev tim, Pionir zviždao!

Crvena zvezda je poražena od Zadra u šestom kolu ABA lige!

Crvena zvezda je doživela prvi poraz ove sezone u ABA ligi, a bolji od crveno-belih bili su košarkaši Zadra. Savladao je hrvatski tim crveno-bele sa 98:96 (27:19, 25:22, 23:25, 30:23). Ovo je bila prva pobeda Zadra u Beogradu protiv Crvene zvezde nakon 12 godina, a došla je zahvaljjući trojici igrača.

To su Antonio Jordano, Dario Drežnjak i Marko Ramljak, mada je u finišu uglavnom sa linije penala i iskusni Karlo Žganec doprineo ovom trijumfu. Na kraju je najefikasniji bio Antonio Jordano koji je uz 23 poena dodao 5 asistencija, Drežnjak je dodao 22 poena uz 6 skokova i 5 asistencija, Ramljak je imao 20 poena, a Žganec je na kraju dodao 15 uz po 4 skoka i asistencije.

Od samog početka se videlo da igra Crvene zvezde nije na najboljem nivou, pa je smo na startu videli rezultatsku klackalicu. Probao je burnim tajmautom trener Jovanović da probudi svoju ekipu, ali mu to nije pošlo za rukom. Zvao je minut odmora na 2:44 do kraja prve četvrtine, a onda je Antonio Jordano krenuo da pogađa trojke i na startu drugog dela Zadar se odlepio na 33:19.

Nikako nije uspevala da zaigra Crvena zvezda odbranu na zadovoljavajućem nivou i Jordano, Drežnjak i Ramljak su nastavili da sipaju trojke. Do kraja meča su ubacili 14 šuteva za tri poena. Oba tima su imala identičan broj ubačenih trojki (14) i dvojki (19), ali su dva slobodna bacanja više na strani Zadra na kraju presudila!

Skoro da je svih 40 minuta tim Vladimira Jovanovića jurio rezultat, a kada je na minut do kraja posle trojke Bentila o poena Nedovića domaćin prišao na 92:91 prvo je usledio loš faulom nad Ramljakkom, pa promašaj Nedovića za tri i tu je ovaj meč završen!

Crvena zvezda je prvi put posle 12 godina na svom terenu izgubila od Zadra i sada je samo Partizan neporažen u ABA ligi.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 16 (11 as), Lazarević 6, Mitrović 6, Lazić 9, Martin 4, Dobrić 4, Ivanović 7, Ilić 3 (5sk), Nedović 13, Marković, Petrušev 9 (6sk), Bentil 19 (9sk)

ZADAR: Dejvis 5, Jordano 23 (5as), Klarica, Sikirić, Žganec 15, Čampara, Matulina, Lakić 11, Drežnjak 22 (6sk, 5as), Ramljak 20 (7sk, 6as), Šantelj 2

20:16

Tri razbio crveno-bele!

Tri igrača Zadra su vodila glavnu reč u ovom meču! Antonio Jordano je sjajnim šutem za tri prvi put odvojio svoj tim i na kraju je utakmicu završio sa 23 poena i 5 asistencija. Dario Drežnjak je imao 22 poena, 6 skokova i 5 asistencija, dok je Marko Ramljak meč završio sa 20 poena.

20:08

Obraća se trener Jovanović!

Upravo je počela konferencija za medije trenera Vladimira Jovanovića! Možete je uživo pratiti uz MONDO.

Izvor: YouTube/KK Crvena zvezda

20:04

LISTA STRELACA

19:59

Ovako ne može!

Crvena zvezda je poražena i to sasvim zasluženo! Zadar je imao više skokova, više asistencija, razigraniji tim, više raspoloženih košarkaša koji su bili u pravoj formi, Hrvati sasvim zasluženo odnose bodove iz "Pionira".

19:50

KRAJ! PORAZ CRVENE ZVEZDE!

Šokantan poraz Crvene zvezde u "Pioniru"!

CRVENA ZVEZDA - ZADAR 96:98

19:46

39. minut: Zvezda pred porazom - 96:91!

Fauliran je Ramljak i pogodio je za 94:91!  Nedović je promašio trojku za izjednačenje, a Lakić pogađa od table - 96:91!

19:43

39. minut: Drama! 92:91

Petrušev pravi faul u napadu, a trener Vladimir Jovanović dobio je tehničku zbog prigovora na 2:22 do kraja! Jordano pogađa bacanje za 92:86,

Lazić promašuje trojku, ali Bentil je pogaša za 92:89! Zvezda krade loptu i Vildoza promašuje za izjednačenje! Na kraju je fauliran Nedović i pogodio je dva bacanja za 92:91.

19:39

38. minut: Drama! 91:86

Drežnjak pogađa preko Bentila, a Nedović u prodoru postiže poene za 91:84. Filip Petrušev uspeva da pogodi iz rolinga za 91:86, a posle promašene trojke Drežnjaka Branko Lazić dolazi do lopte za Zvezdu!

19:36

36. minut; Ističe vreme za domaćina! 88:82

Nedović poentira pod faulom i nakon što je pogodio bacanje sada je 86:80. Ipak Vildoza pravi jako loš faul i šalje Jordana na liniju penala, tako da Zadar dolazi do 88:80.

Vildoza je nakon toga fauliran, pa je sa linije penala smanjio na 88:82, ali onda baca loptu u aut Argentinac!

19:32

35. minut: TAJMAUT ZVEZDE! 86:77 za Zadar

Petrušev promašuje, ali Bentil popravlja njegov promašaj, a onda Dario Drežnjak ubacuje loptu iz ofanzivnog skoka - 86:77! Zvao je tajmaut Vlada Jovanović!

19:30

35. minut: Zadar hita ka pobedi!

Promašaji Drežnjaka i Bentila, a Branko Lazić ubacuje trojku za 80:75! Ipak Drežnjak vraća tu trojku (83:75) i taman kada je delovalo da crveno-beloi mogu da se vrate Zadar ih odbija.

Marko Ramljak je fauliran na šutu za tri i sada je na semaforu 84:75.

19:26

33. minut: Dobrić mora napolje! 80:72

Drežnjak sa linije penala pogađa jednom za 78:70, a Hasan Martin posle pika sa Ivanovićem ubacuje loptu u koš za 78:72. Jordana je malo stao šut pa je promašio, a Dobrić i Bentil dva puta promašuju trojke.

Ramljaka faulria Dobrić i pošto mu je to treći faul on mora da izađe sa terena! A Ramljak pogađa za 80:72.

19:22

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Vraća se Zvezda - 77:70

Žganec pogađa za 77:66, ali vraća poene Ben Bentil u kontri za 77:68. Ukrao je loptu Ivanović i fauliran je u kontri, pa je sa penala smanjio na 77:70.

19:18

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Veliki problem za Zvezdu, vodi Zadar

Nikako Zvezda ne uspeva da pogodi, pa posle faula nad Žganecom prednost gostiju raste na 75:56. Sa penala Ivanović pogađa dva puta za 75:58.

Branko Lazić vraća Zvezdu trojkom za 75:61, a onda Branko Lazić svojom odbranom tera Dejvisa na promašaj! Sada je 75:64 i zove tajmaut Danijel Jusup!

Na kraju četvrtine pogađa Dobri za 75:66!

19:08

28. minut: Zadar smišlja kako da završi meč! 74:56

Nakon još jedne trojke Antonija Jordana sada on ima 20 poena, a Zadar vodio 74:56. Zvezda uz to gubi loptu, a Luka Vildoza se ljuti na saigrače!

A sada imamo tajmaut Zadra!

19:04

26. minut: Zvižduci u "Pioniru"! 69:53

Zvao je tajmaut Vladimir Jovanović posle nove serije Zadra za 67:53. Ipak posle minuta odmora novi promašaj, ovoga puta Bentila, a Arijan Lakić daje lake poene za 69:53.

Zvižduci u Pioniru!

19:01

24. minut: Bacanja drže domaćina - 62:51

Posle kontre Zvezde poentira Bentil, ali Drežnjak daje desetu trojku za svoj tim - 59:46. A onda Jordano novom trojkom "ubija" odbranu Zvezde - 62:48.

Jordano je potom faulirao Petruševa koji je sa penala smanjio na 62:49, a onda Bentil takođe posle faula dodaje poene za 62:51.

18:57

DRUGO POLUVREME: Bleda Zvezda! 56:44

Bez poena u prvom minutu drugog poluvremena, a prve poene za Zvezdu daje trojkom Ben Bentil. Ipak Ramljak u brzoj tranziciji daje poene za 56:44.

18:47

Lista strelaca

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 12, Lazarević 6, Mitrović 6, Lazić, Martin 2, Dobrić 2, Ivanović, Ilić 3, Nedović 6, Marković, Petrušev 2, Bentil 2

ZADAR: Dejvis 5, Jordano 14, Klarica, Sikirić, Žganec 7, Čampara, Matulina, Lakić 5, Drežnjak 9, Ramljak 10, Šantelj 2

18:44

Kakva Zvezda? Loša Zvezda!

Crveno-beloi su se u napadu previše oslonili na Luku Vildozu i mnogo napada se završilo tak što je on šutirao iz neizglednih pozicija, a u odbrani nije bilo potrebne energije.

Devet trojki Zadra i čak 11 poena prednosti na poluvremenu, 52 ubačena poena za 20 minuta dovoljno govore o defanzivnoj igri crveno-belih.

18:40

POLUVREME! Zvezda gubi - 52:41

Ne posustaju gosti, pa tako Ramljak posle faula povećava vošstvo svog tima na 48:36. Luka Vildoza je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio trpojku za 48:39, a i u narednom napadu Argentinac šutira sa velike udaljenosti. Promašuje, ali hvata loptu Petrušev i daje poene ispod koša.

Do kraja četvrtine konfuzna Zvezda, Zadar siguran i Karlo Žganec pogađa za 52:41 na poluvremenu.

18:35

17. minut: Ovo je već za alarm - 43:36!

Mitrovič dva puta ispod koša poentira na asistencije Luke Vildoze za 40:34, ali posle poena Vildoze ponovo Jordano daje trojku - 43:36

18:31

15. minut: Zadar se ne da - 38:30

Nesportska lična Zadrana, ali iz svega samo ulaze dva bacanja za Vildozu. Ipak ne uspeva Zvezda da se približi pa je tako u 15. minutu rezultat 38:30.

18:26

13. minut: Zvezda radi da se vrati!

Vildoza trojkom pomalo vraća Zvezdu na 33:22, potom Bentil zakucava u kontri za 33:24. Ipak posle minuta odmora Karlo
Žganec pogađa, ali Hasan Martin nastavlja sa poenima za 36:26.

18:21

DRUGA ČETVRTINA: Tone Zvezda - 33:19

Jordano nastavlja sa trojkama - sada je 30:19! Dejvis sada dobija loptu u korneru i Zadar vodi 33:19! Vlada Jovanović traži tajmaut!

18:18

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Vodi Zadar 27:19

Nekoliko loših poteza sa obe strane, a onda Arijan Lakić donosi novo vođstvo Zadru za 21:19. Ta prednost raste posle šuta Antonija Jordana - 24:19.

Ni Mitrović ne pogađa na isteku napada, a onda Jordano sve završava trojkom - 27:19!

18:12

8. minut: Vratio se Mitrović!

Posle dva penala gosti dolaze na 15:14, a Nikola Ivanović gubi loptu. Ušao je u igru i Luka Mitrović i odmah postigao poene za 17:14.

Lakić daje trojku za izjednačenje, a Ognjen Dobrić je karakterističnim prodorom dao dvojku - ovo je bio prvi šut za dva crveno-belih na meču! Posle poena Drežnjaka za 19:19 minut odmora zove Vladimir Jovanović.

18:08

6. minut: Evo i Ilića! 15:12

Šantelj pogađa ispod koša za 10:9 i prvo vođstvo gostiju, a onda novu trojku daje Nedović za 12:10. Vildozi ne ide na početku, pošto promašuje nekoliko šuteva, a Ramljak ispod koša izjednačuje - 12:12.

A onda nova trojka Zvezde, sada preko Dalibora Ilića! Sada idemo na prvi tajmaut u meču!

Izvor: KK Crvena zvezda

18:04

4. minut: Stefan Lazarević se "zapalio" -

Ramljak daje prve poene za Zadar ispod koša, a Stefan Lazarević je u formi! Dao je novu trojku, ali je Dario Drežnjak to vratio - 9:5.

Trojkom Zadar stiže na 9:8, a Petrušev gubi loptu i Zadar ima napad za vođstvo!

18:02

KREĆEMO! Kiša trojki na startu - 6:0

Nedović otvara trojkom za 3:0, a onda i Stefan Lazarević pogađa za tri - 6:0. Zadar ne uspeva do poena i odlepili su se crveno-beli!

17:59

Vratio se Mitrović!

Prvo je došla vest da je Luka Mitrović ipak na spisku nacionalnog tima Srbije, a sada vidimo da je u 12 Crvene zvezde za ovaj meč! Čekamo da vidimo njegovu minutažu. ali to što je na klupi već dovoljno govori.

Vratio se i Dalibor Ilić koji je u startnih 5!

17:17

Zadar je u formi!

Solidno je hrvatski tim počeo sezonu, pošto su uspeli do sada da upišu tri pobede nad Studentskim centrom, Megom i Borcem, dok su ih porazili Mornar i Split.

16:43

Crveno-beli ponovo u ABA!

Crvena zvezda na svom terenu od 18 časova dočekuje Zadar i tako nastavlja takmičenje u ABA ligi. Trenutno je tim Vlade Jovanovića bez poraza, ali nije na vrhu tabele ABA lige zato što nisu odigrali meč sa Cedevita Olimpijom koji je pomeren.