ZVEZDA POBEĐUJE I OPRAŠTA SE OD EVROLIGE! Trijumfi koji raduju i bole crveno-bele - pao je i Asvel!

Crvena zvezda rutinski savladala Asvel u Francuskoj i ostvarila 15. trijumf u Evroligi

Crvena zvezda pobedila je na gostovanju Asvelu 76:60 i (17:19, 20.23, 19:11, 20:7) i čvrstom timskom odbranom nastavila da se trijumfima oprašta od Evrolige. Posle ravnopravnog prvog dela, u kojem su se ekipe smenjivale u vođstvu, ekipa Duška Ivanovića čvrstom igrom je potpuno "odsekla" igru poslednjeplasiranog tima na tabeli i rutinski pobedila.

U rasterećenom ritmu, Ognjen Dobrić ubacio je 18 poena, uz četiri trojke iz pet pokušaja, a većinu koševa ubacio je na asistencije Fakunda Kampaca (šest), mada je i Luka Vildoza osam puta asistirao saigračima i uz 10 ubačenih poena nagovestio povratak u nekadašnju formu. U odsustvu Nemanje Nedovića, Argentinci su u napadu vodili igru Zvezde, a jako dobru igru pružio je i Ognjen Kuzmić, koji je dobio bitku protiv visokog Jusufe Fala (221 centimetara).

Naredni meč u Evroligi Zvezda će odigrati u četvrtak, 6. aprila, protiv Olimpijakosa u hali Aleksandar Nikolić. I ta utakmica, kao i ona protiv Fenerbahčea u poslednjem kolu, služiće crveno-belima za ostavljanje dobrog utiska na kraju i neće nositi takmičarski značaj. Sa druge strane, njihovi gosti igraće za prednost domaćeg terena u plej-ofu i trebalo bi ih očekivati potpuno motivisane u dvorani "Pionir".

22:54

Rutinska pobeda Zvezde u Francuskoj 76:60!

Crveno-beli se trećom pobedom u nizu opraštaju od Evrolige i još jednom pokazali stabilnost u igri.I ova pobeda će i obradovati navijače, ali ih i zaboleti, jer bi Top 8 bio nadohvat ruke da nije bilo bolnih kikseva protiv Panatinaikosa, Albe...

22:52

Asvel se "raspao", a Zvezda overava pobedu

Kampaco je postigao trojku za 73:55, dok je Asvel postigao samo dva poena za devet minuta poslednje četvrtine

22:48

Dok se bliži kraj, Zvezda kontroliše rezultat

Crveno-beli rutinski vode 15 poena razlike (70:55)  tako što su "stegnuli" odbranu i trojkom Ognjena Dobrića došli do maksimalnih 70:55 na tri i po minuta do kraja

22:32

Kampaco je svuda

Ponovo je Argentinac utrčao u reket i ponovo je našao Dobrića i Zvezda nastavlja da diže razliku - sada vodi 60.53, a još osam minuta do kraja.

Izvor: MNPres

22:26

Zvezda opet u velikom naletu

Kampaco vidi sve i svakoga, na njegove asistencije crveno-beli su poveli 56:51 na kraju treće četvrtine

22:21

Zvezda ponovo vodi

Kampaco krade i polaže posle kontre, za Zvezdino vođstvo 52:48 na četiri minuta do kraja treće četvrtine

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

22:18

Meč je odmah nastavljen - i to kako je Asvel hteo

U prvom napadu posle prinudnog tajm-auta Asvel je izjednačio poenima Dija Bosta za izjednačenje, 46:46.

22:16

Prekid meča, tehničari moraju da dođu

Nakon velikog Zvezdinog naleta i preokreta, meč je prekinut jer za zapisničkim stolom ne mogu da kontrolišu semafor. U trenutku prekida igrao se 24. minut i Zvezda je vodila 46:44.

22:13

Ben Bentil zakucava posle kontre, Zvezda vodi!

Zvezda serijom 14:3 pravi preokret za pet i po minuta. Krilni centar je ukucao loptu posle kontre, za novo vođstvo Beograđana

22:11

Nerešeno je - Stefan Marković!

Zvezdin plejmejker dobio je prostor na distanci i pogodio za 44:44 u 23. minutu.

22:09

Zvezda dobro kreće u 3/4

Kuzmić. pa Kampaco poentiraju iz reketa i smanjuju Zvezdin minus na samo poen - 41:42. Počinje 22. minut meča

21:58

Brojevi na poluvremenu

Asvel: Metjuz 6, Bost 4, Kaudi 7, Tajus 2, Risašer 3, De Kolo 14, Fal 2, Obasoan 2, Pons 2. Timski: 12/19 za dva, 2/10 za tri, 12/12 sl. bacanja, 19 skokova (14-9), 7 asistencija, 5 ukradenih lopti, 10 izgubljenih

Zvezda: Holand 3, Vildoza 10, Kampaco 2, Mitrović 4, Martin 3, Dobrić 5, Petrušev 2, Bentil 8. Timski: 9/17 sl. bacanja, 5/14 za tri, 4/5 sl. bacanja, 12 skokova (10-2), 9 asistencija, 5 ukradenih, 8 izgubljenih lopti

21:52

Zvezda je prepolovila prednost Asvela

Vildoza je prodorom vratio Zvezdu na prihvatljivijih "minus 5" na poluvremenu, pa je Asvel posle 20 minuta u prednosti 42:37.

21:48

Raste prednost Asvela, Ivanović zove tajm-aut

Zakucavanje krila domaćih Šarla Kudija u kontri "jedan na nula" donelo je Asvelu vođstvo 41:32, a onda je Ivanović pozvao tajm-aut, jer je Zvezda u lošem trenutku. Francuzi su u seriji 12:2.

21:42

Dobrić promašuje i izlazi iz igre

Dobrić promašuje šut posle prodora, a Asvel to kažnjava poenima De Koloa sa linije penala. Francuzi vode 35:30 na četiri minuta do poluvremena

21:37

Još jedna trojka, još jedno vođstvo Zvezde

Kao da je svaka od dosadašnjih pet trojki Crvene zvezde bila za vođstvo. I ovom je stekla prednost, 30:28, na pet i po minuta do kraja. Pogodio ju je Ognjen Dobrić

21:34

Snažno zakucavanje Petruševa!

Zvezdin centar jako je zakucao za 27:27 i posle toga ramenom gurnuo centra Asvela Iva Ponsa, za šta na njegovu sreću nije kažnjen tehničkom. Još šest i po minuta do poluvremena.

21:31

Trojke na trojku, Asvel opet vodi

Di Bost, reprezentativac Bugarske, pogodio je trojku za prednost Asvela 25:23, a Zvezda u narednom napadu poklanja loptu Francuzima lošim pasom Holanda.

21:27

Zvezdine trojke za vođstvo!

Zvezda "otvara" drugu četvrtinu trojkama Luke Vildoze i Džona Holanda, za prednost crveno-belih 23:19 u 12. minutu meča. Serija Beograđana 8.0.

21:22

Holand promašuje trojku za preokret

Pokušao je Zvezdin krilni košarkaš uz zvuk sirene, ali nije pogodio, pa Asvel nakon 10 minuta košarke vodi u Francuskoj , 17:15.

21:19

Loša reakcija odbrane Zvezde

Duško Ivanaović traži tajm-aut nakon što je veteran Aleks Tajus vratio Asvelu vođštvo, 17:15. Loš reakcija Zvezde u odbrani na minut i po do poluvremena

21:11

Dobrić za Zvezdinih "plus 3"

Utrčao je Kampaco u Zvezdin reket i bacio loptu tamo gde bi Dobrić trebalo da bude. Zvezdin bek je došao na pravo mesto i lako poentirao za 12:9 za srpski tim u 6. minutu.

21:08

Ponovo Ben Bentil, ponovo Zvezda vodi

Krilni centar ubacio je ponovo trojku sa istog mesta, iz levog ugla i svojim osmim poenom doneo Zvezdi vođstvo 10:9 u 5. minutu

21:07

Vildoza se uvodi u meč

Posle početnih promašaja, Argentinac je poentirao za prvo vođstvo Zvezde, 5:4 u 4. minutu.

21:05

Bentil "upisuje" Zvezdu

Krilni centar iz Gane pogodio je trojku iz ugla za Zvezdinih "minus 1". Sada je 4:3 za Asvel

21:03

2' De Kolo uvodi Asvel u ritam

Najbolji igrač domaćih prodorom je pogodio za 4:0 u 2. minutu, a Luka Vildoza nije uspeo da uzvrati trojkom

20:59

Počinje!

Starteri Crvene zvezde u Francuskoj su Fakundo Kampaco, Luka Vildoza, Stefan Lazarević, Ben Bentil, Ognjen Kuzmić.