Košarka

ŠTA SE DESILO? PRESTALI SMO DA IGRAMO ODBRANU! Duško zna šta je PROBLEM Zvezde: Rekao sam to već...

Duško Ivanović istakao je da je loša odbrana razlog poraza Zvezde u Kaunasu.

Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić

Crvena zvezda Meridianbet nije uspela da dođe do druge evroligaške pobede. Posle dramatične završnice izgubila je od Žalgirisa (79:74). Prelomni momenti dogodili su se u poslednjoj deonici kada je za tri minuta protivnik napravio seriju od 13:0...

Po završetku utakmice Duško Ivanović zna šta je odlučilo meč. "Na početku i na kraju utakmice bili smo previše 'mekani'. Poslednja deonica, nismo igrali odbranu, rekao sam da ovakve utakmice dobija odbrana", objasnio je Ivanović. Upozoravao je na to i na poluvremenu. U pauzi između dva dela iskusni stručnjak naglasio je baš to, da njegov tim mora mnogo čvršće u defanzivi u drugom delu meča.

Usledilo je i pitanje da li ga je nešto iznenadilo od Žalgirisa. "Ulanovas je igrao dobro na niskom postu, lopta se kretala odlično i to je napravilo razliku", zaključio je Ivanović.