ZVEZDU IZREŠETAO NAJGORI TIM EVROLIGE! Odlazi poslednji voz za crveno-bele, RAZBIJENI su kad je najvažnije!

Crvena zvezda Meridianbet primila trocifreni broj poena i izgubila u važnom meču za eventualni plasman u nokaut fazu.

Izvor: MN Press, Nik Moder/Sportida
22:44

Statistika ASVEL - Zvezda

• ASVEL: Skot 10, Li 23 (4/7 za tri, 7 asistencija), Kaudi 12 (2/3 za tri, 6 sk), Lovernj 17, Luvavu 7, Dalo, Džekson 9, Egbunu, Fal 8 (9 sk), Lajti 3, Endiaje 6 (5 sk), Jakov 5.
  • ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 6 (2/7 za tri), Hanga 9 (1/4 za tri), Davidovac 3 (6 sk), Lazić 5, Tobi 5, Bolomboj 9, Ilić, Nedović 26 (3/8 za tri), Gedraitis 12, Gilespi, Jago 16 (2/5 za tri, 9 as)
22:39

Zvezda nastavlja put - pravac Italija

Iako za Armani u četvrtak neće igrati Nikola Mirotić, Ševon Šilds, Bili Beron, svi zbog povrede, teško je očekivati da Zvezda ovakvom odbranom kao u Francuskoj napravi iznenađenje u Milanu. Taj meč biće odigran u četvrtak od 20.30 časova.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

22:37

Nedović brojao do 26, ASVEL nije imao problem s tim

Dok su Francuzi povećavali prednost, Nemanja Nedović je pred finiš pogađao uz prekršaj, ubacio i trojku, primakao Zvezdu na "Minus 8", ali je potom i on izgubio loptu, promašio šuteve za tri... Ubacio je ukupno 26 poena (3/8 za tri), odmenio očigledno "rovitog" Miloša Teodosića (2/7 za tri za 17 minuta), ali nije uspeo da ozbiljno ugrozi vođstvo domaćih.

22:33

Ovako se ne ide u plej-in!

ASVEL više nije poslednji na tabeli, jer ima skor 4-16, dok je Zvezda na učinku 8-12 i deli ga sa Bajernom. Crveno-beli su u Francuskoj morali da "napadnu" pobedu kojom bi ostali u igri za plasman u plej-in, a sada imaju pred sobom mnogo teži zadatak, duel protiv Armanija u Milanu za dve večeri. Uz ovakvu igru u odbrani crveno-beli neće imati šta da traže u tom meču, nakon što je protiv njih plejmejker domaćih Paris Lis ubacio 23 poena (4/7 za tri), Šarl Kaudi kažnjavao crveno-bele koševima iz ugla (12 poena), a Žofri Lovernj lako rešavao situacije u reketu (17 poena) i podsetio na svoje dane u Partizanu

22:28

KRAJ - BOLAN PORAZ ZVEZDE!

ASVEL je pobedio Zvezdu 100:91 i izrešetao je u meču kojem su crveno-beli morali da pobede da bi sačuvali kakvu-takvu šansu za plasman.

22:26

Nedović sada promašuje, Zvezda pred porazom

Crveno-beli gube ogromnih 15 poena razlike na startu poslednja dva minuta. Paris Li pogaša za velikih 98:83

22:23

37' Lovernj zakucava za 92:83 i imaće slobodno bacanje

Nedović ga je snažno faulirao i izvinio mu se, a sudije će gledati da li je bio nesportski faul

22:21

37' Opet Nedović, koš uz faul

Zvezda zaostaje sedam poena (83:90) dok meč ulazi u poslednja tri minuta.

22:20

37' Nedović ne odustaje - koš uz faul, trojka...

Zvezda je na i dalje velikih "minus 8" (70:78), a Nemanja Nedović preuzeo je odgovornost u ovim trenucima

22:17

36' Kaudi još jednom ubija Zvezdinu nadu

Ponovo iz ćoška pogađa Francuz, za vođstvo 83:74. To je njegova 12. poen večeras.

22:15

35' Gedraitis promašuje zicer, ASVEL na "plus 8"

Francuzi u seriji kada se meč "lomi" (80:72), a crveno-beli nemaju odgovor. Gedraitis je promašio zicer na Teodosićevu asistenciju iz auta. Sferopulos mora da pozove tajm-aut.

22:07

33' ASVEL i dalje vodi, Zvezda uzvraća udarce

Adam Hanga izjednačio je trojkom (70:70), ali je Šarl Kaudi ponovo odgovorio uz faul Tobija (73:70)

21:59

Tobi ne može sa Lovernjom

Asvel vodi 70:67 na kraju 3/4, nakon što bivši kapiten Partizana ponovo lako rešava situaciju u Zvezdinom reketu. Čeka nas burnih 10 minuta!

21:57

Nedović promašuje bacanje, ASVEL vodi 68:67

Miloš Teodosić se vraća na teren na početku 29. minuta.

21:55

28' Centar ASVEL-a zakucava, centar Zvezde gubi loptu

Žofri Lovernj dao je važan koš da vrati domaćima prednost na 65:64, a Majk Tobi je na drugoj strani ostao bez lopte u reketu

21:51

27' JAGO, IZJEDNAČENJE!

Brazilac pogađa još jednu trojku, 62:62! Njegov 16. poen večeras.

21:48

26' Francuzi održavaju prednost, 62:57

Na prvom TV tajm-autu u trećoj četvrtini, domaćin opet ima pet poena prednosti.

21:46

25' ASVEL odmah odgovara - 58:53

Paris Li pogodio je trojku, a onda i Dejvid Lajti, za vođstvo domaćih "plus 5"

21:43

23' Nedović, preokret!

Crvena zvezda ponovo ima prednost, 53:52, na početku 23. minuta!

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

21:42

22' Za početak, zakucavanje Gedraitisa!

Litvanac krade i pogađa za "minus 3" (47:50), a onda je Dejan Davidovac pogodio uz faul za izjednačenje (50:50).

21:24

Na poluvremenu Zvezda gubi!

ASVEL je u završnici uspeo da preokrene još jednom i odlazi na pauzu sa prednošću 48:45. Teodosić i Lazić nisu uspeli da u poslednjim trenucima druge četvrtine izjednače rezultat šutevima za tri

21:15

19' JAGOOO!

Trojka Zvezdinog Brazilca, za izjednačenje 45:45! Još dva minuta do poluvremena.

21:14

Jago vraća Zvezdi vođstvo, 42:41

Brazilac je prvi dvocifreni u oba tima i vratio je "plus" crveno-belima na tri i po minuta do poluvremena

21:08

15' Rasplamsala se borba - nerešeno je!

Edvin Džekson izjednačio je sa linije penala na 40:40, a ekipa odlaze na TV tajm-aut. Igra se brzo, sa velikim brojem poena i Zvezda će morati da opet "umiri" domaće da bi vratila kontrolu

21:03

14' Teodosić i Tobi pokreću Zvezdu!

Zvezda vodi 35:31 posle trojki Zvezdinog plejmejkera i centra, a onda i pogotka Adama Hange! Crveno-beli su došli sebi posle duge serije domaćih.

21:00

ASVEL ne staje, serija 11:0!

Francuzi su preuzeli vođstvo od crveno-belih, serijom 12:0 i košem veterana Edvina Džeksona

20:57

Kraj prve četvrtine, 25:25!

Miloš Teodosić presedeo je čitavu četvrtinu, a Jago i Nedović predvodili su crveno-bele i do prednosti 25:16 na 2:25 do kraja. Međutim, u tom trenutku Francuzi su krenuli u napad, a sudija Damir Javor poništio je koš Nemanje Nedovića, dok su se crveno-beli žalili jer je Nedović izbacio loptu pre kontakta sa protivnikom.

20:56

ASVEL je sada u seriji, 6:0!

Žo Lovernj smanjuje razliku na jedan posed, 22:25! Francuzi u najboljem ritmu od početka utakmice.

20:54

Javor poništava Nedovićev koš!

Uhvatio se za glavu Zvezdin košarkaš, jer je slovenački arbitar poništio Nedovićev koš zbog prekršaja. Iako je srpski bek šutnuo, izbacio loptu, pa onda bio u kontaktu sa protivnikom, Slovenac koji ima istoriju sa crveno-belima u ABA ligi nije priznao.

20:51

Teo, možeš da odmaraš, Jago igra odlično!

Zvezda vodi 24:16 na polovini osmog minuta prve četvrtine. Predriblao je Jago Dos Sntos Žofrija Lovernja, pa iznudio prekršaj Šarla Kaudija uz koš.

20:48

Novo najveće vođstvo Zvezde

Crvena zvezda ima prednost 22:14 trojkom Branka Lazića u 7. minutu

20:46

7' Nedović vodi Zvezdu!

Zvezda vodi 19:12 protiv ASVEL-a u 6. minutu. Kontranapad, Nedovićeva asistencija i Lazićevo polaganje! Prvi tajm-aut večeras.

20:44

5' Nedović već ubacio sedam poena, Zvezda vodi

Jago Dos Santos pogodio je sa linije penala za Zvezdinu prednost 15:10 na isteku petog minuta

20:41

4' Trojka Nedovića, aplauz Teodosića!

Crvena zvezda vodi 10:4, tako što je Nedović brzim šutem za tri poena završio napad u ranoj fazi. Teodosić je ustao sa klupe i aplaudirao

20:36

2' Jago greši, Fal koristi - 2:2

Visoki centar ASVEL-a lako poentira preko Dejana Davidovca, da izjednači posle početnog koša Džoela Bolomboja

20:28

Bez Teodosića od starta

Zvezdain petorka je Jago, Nedović, Lazić, Davidovac, Bolomboj!

Teodosić je u sastavu, a nema Luke Mitrovića i Nikole Topića.

20:25

"Roviti" Teodosić, Mitrović...

Plejmejker Crvene zvezde Miloš Teodosić povredio se prošlog vikenda u porazu od Cedevita Olimpije u Ljubljani. Trener Janis Sferopulos rekao je da će Teo biti deo tima u Francuskoj, ali nije hteo da predviđa da li će igrati.

20:24

Nikola Topić počeo dugo odsustvo

Mladi plejmejker Crvene zvezde Meridianbet Nikola Topić povredio se prošle nedelje u derbiju protiv Partizana, a ove nedelje počinje dugu evroligašku pauzu.

Izvor: Kurir/Petar Aleksić

20:22

Dobro došli u tekstualni prenos

Crvena zvezda Meridianbet gostuje ASVEL-u od 20.30 časova i to je velika šansa za tim Janisa Sferopulosa da eventualnim "brejkom" poveća svoje šanse u borbi za plasman u plej-in.