PARTIZAN SE UGASIO KAD SE LOMILO! Nezaustavljivi Džejms dominirao, Panter i Kaminski nisu mogli sami

Partizan izgubio od Monaka u Evroligi.

Izvor: Norbert Scanella / Panoramic / Profimedia

Partizan je izgubio od Monaka u 24. kolu Evrolige - 85:70. Nerešiva enigma za crno-bele bio je Majk Džejms koji je radio sve što je poželeo, dok su na drugoj strani samo Kevin Panter i Frenk Kaminski bili dvocifreni. Tim Željka Obradovića odigrao je najlošije kada je bilo najpotrebnije, u četvrtoj deonici...

Partizan je u poslednji kvartal ušao sa samo četiri poena zaostatka (65:61), a taj deo igre počela je petorka Avramović, Jarmaaz, Trifunović, Smailagić i Kaboklo. Oni su imali ogromne probleme da nađu put do koša. Posle oko tri minuta bez poena ušli su Doužer, Naneli, Panter i Ledej, ali su i oni ušli u kontra ritam, a kada je Džejms dao trojku pod faulom sa skoro osam metara bilo je jasno kako će se meč završiti...

Nema mnogo vremena za tugovanje i analizu Partizana, pošto već u petak gostuju Virtusu u Bolonji.

MONAKO: Okobo 13 (3sk, 3as), Lojd 9, Blosomgejm 9, Braun 4, Dialo 4, Korneli, Žaite 14 (6sk), Voker, Moteijunas 3 (6sk), Outara 5, Hol 5, Džejms 19 (7as, 5sk)

PARTIZAN: Ledej 8 (4sk), Avramović 6 (5as), Koprivica, Panter 28, Smailagić, Jaramaz, Naneli 6 (4sk), Trifunović, Doužer (5sk, 4 izgubljene), Ponitka, Kaminski 17 (4sk), Kaboklo 5

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

21:05

STRELCI

21:02

KRAJ

Gotovo je, Monako je pobedio - 85:70.

21:00

39' - GREŠKE SE REĐAJU

Greške Partizana se ređaju, Panter dodaje do Ledeja kome ispada lopta i ide u aut i to oslikava dešavanja na parketu - 83:68.

21:00

39' - PANTER I DŽEJMS

Panter je prekinuo seriju domaćina, dao oba slobodna bacanja, pa je onda faulirao Džejmsa koji je dao oba penala - 81:68.

20:57

38' - NEMA KOŠA

Naneli promašuje, Ledej je pokušao da uzme loptu, nije uspeo da se izbori, a Monako troši vreme i čuva prednost - 79:66.

20:56

37' - GREŠKA DOUŽERA

Velika greška Doužera, ispada mu lopta u aut, Monako ima vođstvo na tri minuta pre kraja - 79:66.

20:54

37' - SAŠINO UPOZORENJE I TROJKA OUTARE

Saša Obradović je na tajm-autu upozorio svoje izabaranike da se paze serije Partizana, dodao je i da su "videli kako su to uradili protiv Zvezde". Saslušali su ga, pošto je posle toga Outara dao trojku, Doužer izgubio loptu, a Okobo je ostao sam u kontri posle toga i zakucao - 79:66.

20:53

36' - PANTER SIGURAN

Panter daje oba penala i smanjuje zaostatak na jednocifren - 74:66.

20:51

36' - TEŽAK ŠUT PANTERA

Panter šutira za tri preko ruke, težak šut, nije bio ni blizu da pogodi. Džejms je promašio sa poludistance, pa je Panter uspeo da iznudi faul Žaitea, a Saša Obradović tražio je minut odmora pre izvođenja penala - 74:64!

20:48

35' - KAMINSKI, KONAČNO!

Partizan konačno poentira, Kaminski je pogodio pod faulom i dao je dodatno slobodno bacanje, prvi poeni Partizana posle skoro pet mintua igre u poslednjem kvartalu - 74:64.

20:47

35' - PROMAŠAJI

Džejms je promašio dodatno bacanje, pa su onda trojke promašili Naneli i Doužer na drugoj strani, a Pi Džej je napravio četvrtu ličnu, posle čega je Žaite pogodio za dvocifreno vođstvo - 74:61!

20:45

34' - REKORD DŽEJMSA!

Majk Džejms je sa ovom trojkom postao drugi najbolji strelac u istoriji Evrolige. Zvanini spiker to je saopštio, pa je publika ustala na noge i skandirala njegovo ime - 72:61.

20:44

34' - PAUZA!

Posle trojke Džejmsa, a pre izvođenja dodatnog penala, nastala je pauza od nekoliko minuta. Prosuta su pića uz teren posle te trojke, pa su sudije zaustavile meč kako bi se parket obrisao i uz to su stali da pogledaju snimak, da vide koliko vremena je ostalo do kraja.

20:41

34' - PARTIZAN BEZ POENA, DŽEJMS 3+1!

Skoro četiri minuta igre u poslednjoj četvrtini Partizan nije dao nijedan poen, a onda je Majk Džejms uz zvuk sirene dao trojku pod faulom sa oko osam metara! Čeka se da izvede slobodno bacanje posle faula Pantera - 72:61!

20:39

33' - ČETVRTA LIČNA LOJDA, ŽELJKO MENJA!

Lojd pravi faul u napadu posle promašene trojke Avramovića, petorka Partizana nije dala poene skoro tri minuta, pa je Obradović vratio petorku, sada su na terenu Doužer, Naneli, Panter, Ledej, Kaboklo - 69:61.

20:37

32' - NOVA PETORKA PARTIZANA

Na početkup poslednje četvrtine Željko je na parket poslao petorku - Avramović, Jaramaz, Trifunović, Smailagić, Kaboklo. Jarmaz promašuje trojku, pa ni Lojd ne pogađa za tri - 69:61.

20:36

31' - SERIJA LOJDA I FAUL KABOKLA

Lojd poentira, krade loptu i ponovo poentira za seriju 4:0, a onda Kaboklo pravi faul u napadu pri postavljanju bloka - 69:61.

20:33

BODIROGA NA TRIBINAMA

Meč u Monaku gleda i predsednik Evrolige Dejan Bodiroga.

20:32

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Monako vodi - 65:61. Panter je dao oba penala, postigao je 22 poena u dosadašnjem toku meča i zamenio ga je Jaramaz, a uz zvuk sirene je Džejms šutirao, sudije su pokazale da ga je Avramović faulirao..

20:29

30' - SAŠA TRAŽIO "ČELENDŽ"

Saša Obradović tražio je "čelendž" i tvrdi da faul na Panteru nije bio u momentu šuta i da ne treba da dobije dva slobodna bacanja. Sudije su pogledale snimak i ostale pri prvobitnoj odluci (63:59).

20:26

29' - LEDEJ I PROMAŠAJ

Ledej poentira sa poludistance, pa Okobo promašuje trojku, Moteijunas ne uspeva da uhvati loptu - 63:59.

20:25

28' - PANTER!

Kakav koš Pantera iz teške situacije, u padu pored dvojice čuvara - 63:57.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

20:24

28' - KABOKLO I DŽEJMS

Kaboklo poentira, a onda Džejms daje oba penala posle faula - 61:55.

20:22

27' - TROJKA KAMINSKOG, PA ČETVRTA LIČNA!

Kaminski daje trojku, pa onda pravi faul i to posle koša Moteijunasa, to mu je četvrta lična - 59:51.

20:20

26' - ŽELJKO REAGUJE

Okobo poentira, Željko reaguje i traži tajm-aut - 56:48.

20:18

26' - DIALO SA PENALA

Dialo pogađa dva penala posle tajm-auta, zamenio ga je Okobo posle toga - 54:48.

20:15

25' - TROJKA AVRAMOVIĆA

Žaite polaže lpotu u koš, pa Avramović daje trojku - 52:48.

20:13

24' - LEDEJ SA PENALA

Ledej pogađa sa penala, Outara ostaje sam i zakucava - 50:45.

20:09

22' - NOVI FAUL U NAPADU

Braun je ponovo uspeo da iznudi faul u napadu Partizana, postavio se na vreme, Naneli je pogodio posle prodora, ali je tom prilikom oborio Brauna koji je tako iznudio novi faul u napadu - 48:43.

20:08

22' - KAMINSKI I DŽEJMS

Kaminski pogađa trojku, pa Džejmsa dolazi do poena na drugoj strani - 48:41.

20:07

21' - BRAUN

Ledej je promašio trojku, tačnije zaglavio je loptu između obruča i table. Usledilo je podbacivanje, napad je bio za Partizan, nije završen poenima, ali je Braun zato pogodio na drugoj strani - 46:38.

19:55

STRELCI

MONAKO: Okobo 7, Lojd 5, Blosomgejm 9, Braun, Dialo, Korneli, Žaite 6 (3sk), Voker, Moteijunas, Outara 2, Hal 5, Džejms 8 (4as)

PARTIZAN: Ledej 4, Avramović 6 (4as), Koprivica, Panter 13, Smailagić, Jarmaaz, Naneli 4 (3as), Trifunović, Doužer, Ponitka, Kaminski 8 (4sk), Kaboklo 3

19:52

STATISTIKA

MONAKO: 13/25 za dva, 4/10 za tri, 6/8 penali, 18 skokova, 9 asistencija, 4 ukradene, 2 izgubljene lopte

PARTIZAN: 7/14 za dva, 6/11 za tri, 6/7 sa penala, 13 skokova (11 u odbrani), 9 asistencija, 7 izgubljenih, bez ukradene

19:49

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Monako vodi, Hol je zakucao, a Panter je dao trojku uz zvuk sirene - 44:38.

19:47

20' - LEDEJ PREKIDA SERIJU

Ledej prekida seriju Monaka - 42:35. Saša Obrdović traži minut odmora.

19:46

19' - TREĆA LIČNA DOUŽERA

Posle tehničke i protesta Braun je iznudio dva faula u napadu, uspeo je da se postavi i da iznudi treću ličnu Doužera - 40:33.

19:45

19' - TROJKA DŽEJMSA

Majk Džejms daje trojku posle promašaja Doužera za seriju 8:1 i vođstvo domaćeg tima - 40:33.

19:44

18' - FAULOVI

Kaboklo pravi faul u napadu, pa onda i Doužeru sudije sviraju faul na Džejmsu, tako da sada i Kaboklo, Doužer i Kaminski imaju po dve lične, a Džejms je promašio drugo bacanje, Hol je pogodio posle ofanzivnog skoka - 37:33.

19:43

18' - TEHNIČKA ZA BRAUNA, ZVIŽDUCI SA TRIBINA

Braun je napravio faul, pa je na to imao reakciju, dobio je tehničku grešku, Panter je dao slobodno bacanje, a Saša Obradović je takođe imao reakciju dok su se sa tribina čuli zvižduci, pre svega toga Džejms je dao koš - 34:33 za Monako.

19:41

17' - KABOKLO ZA IZJEDNAČENJE

Kaboko ostaje sam na šutu za tri i to kažnjava, nerešeno je - 32:32.

19:40

17' - PANTER ZA TRI!

Posle tajm-auta sjajan napad Partizana, Panter ostaje sam i pogađa trojku - 30:29.

19:38

16' - MONAKO POVEO

Blosomgejm završava kontru poenima, Doužer promašuje trojku, a onda Blosomgejm daje trojku za vođstvo Monaka - 30:26.

19:35

15' - AVRAMOVIĆ SPREČIO ZAKUCAVANJE

Posle dugog napada Partizana i "čelendža" Partiza nje izgubio loptu, Džejms je pokrenuo brz napad, Hol je skočio da zakuca, Avramović ga je faulirao i sprečio lake poene, posle čega je Hol dao jedno od dva bacanja - 26:25 za Partizan.

19:32

15' - USPEŠAN "ČELENDŽ"

Uspešan je bio "čelendž" Željka Obradovića, lopta je od Okoba otišla u aut, uz to je srpski tim dobio i 14 sekundi za napad, umesto 3,9 prvobitnih, jer je Okobo započeo napad svog tima pre provere. Lopta je ponovo završila u autu, ostale su dve sekunde, Željko je tražio tajm-aut - 26:24 za Partizan.

19:30

14' - SUDIJE GLEDAJU SNIMAK, A VI POGLEDAJTE TROJKU LOJDA

Željko je tražio proveru, poslušao je Nanelija, dok sudije gledaju snimak da utvrde čija je lopta, pogledajte kakvu trojku je postigao Lojd.

19:28

14' - BLOSOMGEJM ZAKUCAVA

Džejms se vratio u igru i imao je sjajnu asistenciju za Blosomgejma koji je zakucao. Doužeru ispada lopta, sudije pokazuju da je upravo Džejms poslednji dirao i srpski tim zadržao je napad koji je završen izgubljenom loptom Nanelija - 26:24. On zahteva od Željka Obradovića da traži "čelendž" i tvrdi da je lopta od Okoba otišla u aut.

19:26

13' - OPOMENA ZA SAŠU OBRADOVIĆA

Lojd je faulirao Avramovića, pa se bunio kod sudija, tvrdio je da nije bilo faula, Saša Obradović je protestovao takođe, sudije su prišle i pokazale da ima upozorenje i da će mu dati tehničku ako se ne smiri. Avramović je posle toga pogodio trojku - 26:22.

19:24

12' - OKOBO BRŽI OD SIRENE

Kaminski je bio polovčan sa penala, a onda je Okobo pogodio trojku uz zvuk sirene, pa je Ledej postigao prve poene na meču - 23:20.

19:23

11' - KAKVA TROJKA LOJDA!

Neverovatna trojka Lojda skoro sa pola terena, Panter je pao na parket, tražio je faul, vreme je isticalo i Lojd je morao da šutira i pogodio je sa velike udaljenosti - 19:17 za Partizan. Ujedno i prva trojka za domaćina iz sedmog pokušaja.

19:22

11' - TROJKA KAMINSKOG

Nije menjao Željko petorku koja je završila prvu četvrtinu, Kaminski je pogodio trojku - 19:14!

19:19

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Partizan ima prednost - 16:14. Najbolji u redovima crno-belih bio je Panter sa 9 poena.

19:16

9' - PANTER ZA VOĐSTVO!

Kaminski je udario blokadu, krenula je kontra, Ledej je šutirao za tri i pao, nije bilo faula, loptu je uhvatio Avramović, ostavio za Pantera koji daje trojku za prvo vođstvo Partizana na meču - 16:14!

19:15

8' - PANTER I NANELI

Naneli pogađa, Moteijunas promašuje zicer, a  Panter poentira na drugoj strani - 14:13.

19:14

8' - LOJD SA PENALA

Ledej je udario "rampu" Lojdu, sudije su pokazale da je napravio faul otm prilikom, a Džordan je bio siguran sa penala, pre toga je Kaminski dao jedan od dva penala - 14:9.

19:11

7' - PROMAŠAJI, PA OKOBO

Promašaji na obe strane, Kaminski nije iskoristio zicer, a onda je Okobo poentirao posle sjajne finte dodavanja - 12:8.

19:08

5' - KAMINSKI

Kaminski je odigrao dobro u odbrani, pa se nagradio poenima na drugoj strani - 10:8.

19:06

4' - ŽAITE ZAKUCAVA

Laki poeni Žaitea koji je ostao potpuno sam pod obručem i zakucao je - 10:4.

19:05

4' - KAMINSKI ZMESTO KABOKLA

Prva reakcija Obradovića je uvođenje Kaminskog u igru, zamenio je Kabokla. Panter je fauliran i dao je oba penala - 8:4.

19:04

3' - PANTER REKIDA SERIJU

Trojka Džejmsa izlazi iz koša, Žaite vraća loptu u koš, Panter konačno postiže prve poene za srpski tim, a onda Džejms poentira sa poludistance - 8:2!

Izvor: Kurir / Petar Aleksić

19:03

2' - PARTIZAN BEZ POENA

Outara poentira, Partizan bez poena u prva dva minuta meča - 4:0.

19:01

1' - ŽAITE POGODIO

Prvi napad na meču imao je Monako i iskoristio ga je Žaite koji je pogodio preko Kabokla, a Brazilac nije uspeo da uzvrati na drugoj strani - 2:0.

NEMA TROJICE

Ni na ovom meču u sastavu Partizana neće biti Džejlin Smit, Danilo Anđušić i Tristan Vukčević.

17:53

KABOKLO: U BEOGRAD SA DVE POBEDE!

Centar Partizana Bruno Kaboklo puca od samopouzdanja pred duplu evroligašku nedelju i gostovanja ekipama Monaka i Virtusa.

"Očekujem da odigramo dobru utakmicu. Napredujemo, igramo veoma dobro u Evroligi u poslednje vreme. Verujem da ćemo se vratiti u Beograd sa dve pobede. Moramo igrati timski, puno uložene energije. Imamo dobar tim i mislim da smo sposobni za to"

17:45

"TO SU NEKE BITNE STVARI"

Željko Obradović izneo je svoja očekivanja pred meč u Monaku.

"Svesni smo kvaliteta ekipe Monaka, igrali smo protiv njih, ali idemo sa velikim ambicijama, moramo da odigramo najbolju moguću utakmicu. Znamo koliko su važni svi mečevi u Evroligi, ali ono što je logično, idemo iz utakmice u utakmicu. U ovom trenutku je to Monako sa svim kvalitetima koje imaju. Očekujemo tešku utakmicu, ali moramo imati najveću mogući ambiciju. Bila je zanimljiva utakmica protiv Monaka i prošle godine i ova koju smo igrali u prvom delu Evrolige. Može da bude različito s obzirom na to da oni imaju mogućnost da igraju sa četiri mala igrača ili sa tri visoka, pa ponekad i sa četiri, gde to koriste u odbrani za preuzimanje. Na te stvari moramo da reagujemo. Imali smo u poslednje utakmici odlične momente, u nekim trenucima loše, tako da su to neke stvari koje su sigurno bitne kada se priča o narednoj utakmici"