Pretili Srbima, pa odmah ispali iz Evrolige: Žalgiris je završio svoje, nemaju više šanse za Top 10

Žalgiris je završio sa svojim nadama za Top 10.
Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Gotovo je, Žalgiris je ispao iz trke za Top 10 Evrolige! Nakon što su navijači litvanskog tima javno pretili Partizanu pred gostovanje Željka Obradovića i crno-bele ekipe u Litvaniji naredne nedelje Asvel im je završio sve brige oo nastavka takmičenja.

Francuski tim koji odavno nema nikakav takmičarski motiv savladao je Litvance 88:79 na svom terenu i čak i teoretski ih izbacio iz trke za nokaut fazu takmičenja. Poveli su sa pet razlike u prvoj četvrtini, držali su tu prednost, ali je Žalgiris stigao rivala i u poslednuu četvrtinu ušao u egalu. Ipak uspeo je domaći tim da se odlepi i dođe do pobede.

Tako je Žalgiris ostao na 14 pobeda i na dva kola do kraja ima tri pobede manje od Pariza koji drži tu desetu poziciju. Što se Asvela tiče ovo je bila 13. pobeda i očigledno će se ekipa iz blizine Liona do kraja boriti da prestigne Žalgiris i Baskoniju na tabeli.
Kod domaćina Teo Maledon je bio sjajan sa 19 poena i 6 asistencija, Nando De Kolo je imao 16, a Paris Li 12 poena. Andre

Roberson je uz 11 poena dodao 6 skokova, a Nil Sako je imao 11 poena i 5 skokova. Žalgiris je imao Silvana Fransiska sa 19 poena i 8 asistencija, Birutisa sa 16 poena i 8 skokova i Brazdejkisa i Sirividisa sa po 11 poena, ali to nije bilo dovoljno za opstanak sna o Top 10.

(MONDO, N.L.)

BONUS VIDEO: 

This browser does not support the video element.

KK Partizan, grobari, Evroliga, Minhen, Bajern Izvor: Instagram