"Kako ne kažu - čoveče, pa neću da se brukam?": Mića Berić ne može da veruje šta vidi u Partizanu

Nekadašnji as Partizana Mića Berić ponovo je bio surov u kritikama.
Foto: MN Press/Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Jedna od najogorčenijih legendi Partizana je svakako Miroslav Mića Berić koji ne vidi izlaz posle šest vezanih poraza crno-belih u Evroligi. Stigao je novi trener, stigao je Kameron Pejn, ali problemi se samo gomilaju u Humskoj. Svima je bilo jasno da Đoan Penjaroja nije čarobnjak, ali kako zaustaviti slobodan pad?

Gubili su košarkaši Partizana ubedljivo od mnogih ove sezone, a u poslednjih nekoliko utakmica, makar su izbegli debakl. Kako na to gleda nekadašnji as crno-belih?

"Deluje mi sada da je otaljavanje posla u Evroligi. Baš reč otaljavanje, da se ne obrukaju, a da pristojno izgube. Sad to pristojno, 18 razlike, 17, 16, kada ti čitavu utakmicu... Monako vodi od 15 do 20, kada smanjiš na 11 misliš da si u egalu, znaš ono... To je ono što mi smeta, ne mogu da verujem da kod njih ne postoji ona želja, da kažu 'ljudi, čoveče, pa neću da se brukam'", kaže Mića Berić u analizi za "Nova.rs".

 On vidi samo jednu svetlu tačku i igri Partizana, a to je iskusni organizator igre Nik Kalates koji je bio želja Željka Obradovića u Partizanu.

"Kao na prijateljskom turniru, čak i tada se pravi atmosfera, bodrenje... 'Hajde da se niko nikome ne zameri, ostaćemo ortaci, primaćemo plate i to je to'. To je ono što navijače boli, oni hoće da vide borbu, da se nerviraju. Ja u ovom trenutku ne vidim puno igrača koji imaju preteranu želju. Izdvojio bih od svih, koliko god neko kaže da preterujem, Kalatesa", rekao je Berić.

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Trening Partizana u maloj Areni pred Olimpijakos Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić