Crvenoj zvezdi se sada drma i deseto mesto: Posle dva meča u Beogradu plej-in je u opasnosti

Crvena zvezda je poražena od Partizana, a Makabi je pobedio Efes. Sada je u opasnosti mesto u Top 10 Evrolige na kraju regularnog dela sezone.
Foto: MN Press

Crvena zvezda je poražena od Partizana u drugom večitom derbiju u Evroligi ove sezone, a iz Beograda je dobila i još loših vesti. Nakon pobeda Hapoela i Žalgirisa koji su joj pobegli na tabeli i praktično joj zatvorili vrata plej-ofa, sada je i plej-in u opasnosti.

Razlog za to je pobeda Makabija u "Pioniru" nad Anadolu Efesom 103:89. Izraelci su igrali kao domaćini, a iako je Efes u jedno momentu vodio na startu, ali nije uspeo da izdrži protiv tima Odeda Kataša.

Makabi je do pobede vodio Loni Voker sa 25 poena, Klark je imao 17, a Hoard 16 uz 8 skokova. Domaći igrači Sorkin i Blat su imali 13 i 12 poena. Kod Efesa Džordan Lojd je imao 17 poena, Desert 16. a azer i Svajder 12.

Sada je Crvena zvezda posle poraza ostala na 19 pobeda koliko ima i Monako, a MAkabi je na 18 pobeda, na samo pobedu manje od crveno-belih i to uz jedan odigran meč manje koji će nadoknaditi protiv Hapoela.

Šta će se desiti do kraja?

Crvena zvezda je ove sezone na svom terenu poražena od Makabija 83:82, a u prvom delu sezone je u "Pioniru" pobedila 99:92 i tako da Zvezda ima bolji međusobni skor i pobedu više.

Do kraja takmičenja Makabi igra sa Baskonijom u gostima, zatim sa Parizom kući, posle toga nadoknađuje meč sa Hapoelom i za kraj ima meč sa Virtusom na svom terenu. Crvena zvezda do kraja dočekuje Pariz, gostuje Asvelu, a na kraju igra sa Realom u gostima.

(MONDO, N.L.)

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Saša Obradović o Džeredu Batleru Izvor: MONDO