Crvena zvezda je poražena od strane Partizana u drugom ovogodišnjem večitom derbiju, a na utakmici su jako loše partije upisali Džared Batler i Nikola Kalinić. Već neko vreme muči se sa formom Nikola Kalinić i sve manje je na terenu. Na ovoj utakmici igrao je 11 minuta i sada se upitan Saša Obradović o njegovim igrama.
"Ja se uzdam pre svega u njegovo iskustvo. Sigurno je jedan od igrača koji ima određeni pad forme. Međutim on zna kako da igra te utakmice koje dolaze. Svaka je na nož. Možda sada nije bilo na nivou, ali očekujem da će u budućnosti da bude na nivou", rekao je posle meča Obradović.
Što se tiče Džareda Batlera posle mučenja u dva meča u Španiji u duplom kolu Evrolige sada je imao jako lošu utakmicu. Ipak dobio je loptu u ruke kada se rešavao meč. Da li je ta lopta trebalo da bude u njegovim rukama?
"Dobro ja bih onda postavio pitanje - a ko bi to trebalo da bude? Imali ste Tajsona koji još nije tu. Ne mogu ni da da prestanem da verujem. Mislim da on u svim tim svojim fazama koje ima u igri može da se upali u svakom momentu, posle jedne akcije. Možda se tu pravi neki disbalans u odnosu na rezultat, ali ja ne smem da prestenem da verujem igraču poput njega. Možda treba neki balans, durgi način napada. On je igrač kao i Nvora, igrač instinkta. Ne možeš to da mu sputavaš. Jedino sada moramo da vidimo kako da ga vratimo u staru formu. To je teoretski, a sada treba praktično raditi sa njim", rekao je Saša Obradović.
(MONDO, N.L.)
BONUS VIDEO: