Talentovani ruski MMA borac Georgij Gaglojev (25) pronađen je mrtav u vozu koji je putovao iz Moskve. Prve informacije iz Rusije govore i da bi smrt mogla da bude "nasilna", što je posebno sumnjivo ako se zna da je Gaglojev bio jedan od najglasnijih kritičara čečenskog lidera Ramzana Kadirova. Za sada nije potvrđena korelacija između ove dve stvari, ali čak je i državna novinska agencija izvestila da bi moglo da se radi o ubistvu.
Gaglojev je postao i te kako popularan u Rusiji nakon upućenih molbi Ramzanu Kadirovu, a njegovo telo je pronađeno u vozu koji je iz Moskve putovao u Vladikavaz.
U profesionalnoj karijeri imao je skor 1:3, bio je prvak Severne Osetije, a njegova poslednja borba održana je sada već davnog marta 2021. godine. Nije se toliko isticao više u MMA, koliko se "petljao" u politiku, tako da je od Kadirova tražio da mu pomogne da pronađe njegovu nestalu tetku Rimu. Bavila se proricanjem sudbine, što je zabranjeno u islamu, tako da je Gaglojev posumnjao da je oteta. Poslednji put viđena je u Severnom Kavkazu i još nije pronađena.
Georgij inače nije prvi MMA borac koji je u poslednje vreme pronađen mrtav, a da je imao veze sa Kadirovim, pošto je prethodno pod nepoznatim okolnostima preminuo i Abdul-Karim Edilov (30).
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
Završen protest studenata u Kragujevcu: Petnaestočasovne blokade pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje"