Srpski plivač Andrej Barna završio je kao petoplasirani u svojoj kvalifikacionoj grupi na Olimpijskim igrama u Parizu, u disciplini 50 metara slobodnim stilom. Njegovo vreme od bilo je 22,19, a to nije bilo dovoljno da se nađe u polufinalu koje će plivati 16 najbržih takmičara iz kvalifikacija.

Barna je u kvalifikacijama zauzeo tek 30. poziciju, sa 0,87 sekundi zaostatka za najboljim rezultatom, koji je ostvario Kameron Mekevoj iz Australije. Ovaj rezultat srpskog plivača nije bio ni blizuu njegovog ličnog rekorda u disciplini 50 metara slobodnim stilom, a koji je pre nekoliko meseci isplivao u polufinalu Svetskog prvenstva u Dohi.

Andrej Barna je na ovogodišnjim Olimpijskim igrama već plaivao na 100 metara slobodnim stilom i zauzeo je 14. mesto, a kao deo srpske štafete 4x100 slobodnim stilom stigao je do 11. mesta. Pre samo nekoliko nedelja bio je deo srpskog tima koji je na Evropskom prvenstvu u Beogradu osvojio istorijsku zlatnu medalju u disciplini 4x100.