Velika pobeda Filipa Hrgovića. On je jednoglasnom sudijskom odlukom (97-93, 96-95, 98-92) savladao Džoa Džojsa i tako verovatno napravio najveći rezultat u karijeri. Tukli su se deset rundi, ali je Hrvat uspeo da bude bolji i da se vrati trijumfalno posle poraza od Danijela Duboe prošle godine.
Sada ima skor 18 pobeda i taj jedan poraz, a ovaj meč je odradio naprečac, pošto je upao kao zamena za Dilana Vajta koji se povredio. Da je ovo izgubio Hrvat bi verovatno ostao van najvećih borbi, a sada je sa 32 godine opet sa šansom da se bori za titulu.
Džojs ga je napadao ceo meč, ali Hrgović se na ovom meču sjajno branio i udarao "čistije". Uspeo je da odmah na startu nekoliko puta dobro pogodi svog rivala, ali je i dobio posekotinu na oku. Velikih je problema imao oko toga, ali je u završnici umorio rivala i iskoristio to da poslednjm rundama meč reši u svoju korist.
"Džojs je pobedio Dubou, a ja sam pobedio Džojsa. Želim revanš s Duboom", rekao je Hrgović posle meča. Inače je Danijel Duboa trenutno vlasnik IBF pojasa u teškoj kategoriji. On ga je osvojio protiv Hrgovića i potom odbranio u borbi sa Entonijem Džošuom.
(MONDO, N.L.)
BONUS VIDEO: