Slušaj vest

Vaterpolo reprezentacija Srbije danas od 15.35 igra sa Mađarskom za finale Svetskog prvenstva u Singapuru, a sada znamo da nas tamo potencijalno čeka 

Gledali smo zaista vrlo napetu utakmicu koja je odlučena tek posle peteraca, pošto je u regularnom delu bilo 7:7. Gubili su Španci sve vreme, pravili greške u napadu, a kada su stigli do 6:6 - pojavio se Nikolas Gilas i činilo se da je dao gol za pobedu Grčke. Još je to izvesnije bilo kada je Španija u svom poslednjem napadu pogodila stativu i Grcima je trebalo samo da sačuvaju posed, ali nisu uspeli.

Lopta je stigla do Munariza Eganje koji je na sekund do kraja postigao gol za izjednačenje i odveo je meč u penale, gde Grci nisu imali snage da završe započeto, još su razmišljali o propuštenoj šansi. Dva promašena penala i Španija je u finalu.

Finale se inače igra u četvrtak, a nadamo se da će se Srbija boriti za zlato sa Španijom.

Grčkoj ovo nije jedina tragedija

Vaterpolo Srbija Grčka-4.jpg
Foto: MN Press

Istoj generaciji vaterpolo reprezentacije Grčke slična stvar - makar po pretrpljenom bolu dogodila se i na Olimpijskim igrama u Parizu prošle godine. Tada je Srbija pobedila u poslednjoj sekundi, kada je Nikola Jakšić sa pola terena postigao pogodak za prolaz "delfina" u polufinale Igara, nakon čega niko nije mogao da nas zaustavi.

Podstetite se tog gola Nikole Jakšića:

00:41
Nikola Jakšić gol za pobedu Srbije protiv Grčke u vaterpolu Izvor: RTS

BONUS VIDEO:

00:19
Vaterpolo Srbija Mađarska Marko Radulović penal Izvor: RTS