Slušaj vest

Uroš Medić sa razlogom ima nadimak "Doktor". Za samo 30 sekundi je u punoj Beogradskoj Areni prebio Amerikanca Danijela Rodrigeza. Doživeo je da mu u domovini svi skandiraju, da sluša svoje ime, da doživi i bakljadu u dvorani... Na kraju se i rasplakao pred kamerama.

Ko je Uroš Medić? Rođen je 25. aprila 1993. godine u Novom Sadu i takmiči se u velter kategoriji u UFC-u. Prvo je krenuo da trenira džudo, pa je onda prešao na kik-boks. Već tamo su svi videli njegov veliki talenat, na čelu sa trenerom Srđanom Nadrljanskim. Shvatili su tada da moraju da idu korak dalje i odlučio je da kao student ode u Ameriku.

Uroš Medić  Foto: Arena Fight/printscreen

Bilo je to 2015. godine kada je otišao kroz program "Work and travel" i otišao je čak na Aljasku, u grad Enkoridž. Put do vrha nije bio nimalo lak. Uz svakodnevne treninge i pripreme za borbe, Medić je radio različite poslove kako bi finansirao život i karijeru. Radio je u restoranima i kuhinjama, kosio travu, a jedno vreme proveo je i na građevini, posao koji je opisivao kao najzahtevniji. Konačno je MMA debi dočekao 2016. godine baš na Aljasci i to tako što je pobedio Roba Riveru tehničkim nokautom već u prvoj rundi.

Bio je to sjajan početak, pošto je zatim četiri uzastopne borbe dobio. Set Krol mu je predao borbu u prvoj rundi, Nejtana Feritosu je dobio tehničkim nokautom u drugoj rundi, pa je naterao Džejsona Flauersa da mu preda meč u prvoj rundi, a onda je tehničkim nokautom u prvoj rundi pobedio Alonsa Lejšholma juniora.

Gradio je svoju karijeru postepeno i konačno ga je legendarni Dejna Vajt primetio i dao mu šansu 4. avgusta 2020. godine kada je tehničkim nokautom dobio Mikija Gonzalesa i tada je dobio UFC ugovor. Koliko veruju u njega govori i to da je tri puta imao meč večeri u UFC protiv Elona Kruza, Tima Minsa i Džofa Nila.

"Otišao sam u Ameriku sa jednim snom"

01:30
Vidovdan za Uroša Medića Izvor: MONDO/Dušan Ninković

Uroš Medić je posle velike pobede i svega što je uspeo da ostvari u Beogradu imao emotivno izlaganje i pričao je o svom putu.

"Želim da plačem, samo želim da plačem čoveče. Nedostajala mi je kuća toliko mnogo. Devet godina, predugo je. Otišao sam kao student, imao sam 22 godine i imao sam jedan san. Pogledajte gde sam sada. Želim ovo da posvetim spasitelju Isusu Hristu koji me je čuvao i brinuo o meni svih ovih godina.

Medić sada ima jedan cilj - hoće pojas

Uroš Medić Foto: PxImages, Px Images / Alamy / Profimedia, Px Images / Alamy / Alamy / Profimedia

Pokazao je svima Doktor Medić šta sve zna i ume. Sada želi da se bori za ono što smatra da zaslužuje - hoće pojas.

"Dovešćemo pojas u Beograd. Ima momaka sa kojima bih voleo da se borim, poput Karlosa Pratesa koji je ispred mene, ali bi to bila borba za pamćenje. Leon Edvards se krije, ako hoće da izađe iz rupe, spreman sam da ga nokautiram", poručio je Medić.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

00:20
Uroš Medić Izvor: MONDO/Dušan Ninković