Odbojkašice Srbije i Crne Gore su srećne i zadovoljne posle pobede nad Kubom i Italijom, ali su ipak svesne da to neće značiti ništa ako ne nastave da pružaju dobre igre na Svetskom prvenstvu u Japanu.

"Neočekivano smo pobedile i u drugoj utakmici na SP, ali imale smo veliku želju, htele smo da odigramo bar donekle kao sa Italijom. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno da pobedimo i Kubu", rekla je agenciji Beta libero Suzana Ćebić.

Plave u četvrtak imaju slobodan dan, a u petak, u šest sati po centralnoevropskom vremenu igraju sa Peruom u trećem kolu Grupe D. Posle toga slede dueli sa Egiptom i Turskom.

"Utakmice koje nam slede igraju se malo ranije, imamo jedan dan da se odmorimo. Igrali smo protiv Perua na turniru u Alasiju. Ni oni, ni mi tada nismo pružili neku igru, iako smo mi pobedile sa 3:2. Gledali smo ih protiv Italije, i zaista nisu pružile dobru igru", rekla je Ćebićeva.

Ona je, ipak, istakla uverenje da će Peruanke u petak verovatno očekivati pobedu, kao i SCG.

"Dosta bi nam značilo da ih dobijemo, mislim da će to biti dobra utakmica, a ako budemo igrali kao protiv Kube biće tu i povoljan rezultat za nas. Treba da iskoristimo taj meč da se što bolje snadjemo u ranijem terminu i još malo uigramo".

Korektor Ivana Djerisilo Stanković podsetila je na ranije izjave - da će protiv Kube igrati "na iznenadjenje", pošto se sa njima nisu ranije sastajale.

"Kao što sam već rekla igraćemo na faktor iznenadjenja. Obistinilo se - dve pobede za redom i to protiv velikih rivalki, koje su znatno bolje rangirane. To nama sigurno ide u prilog. Sada, medjutim, ne smemo da se opustimo u narednim duelima protiv Perua i Egipta, moramo da damo maksimum.

Daćemo i 120 odsto, sigurna sam, jer ne smemo da dovodimo u pitanje pobednika tih mečeva. Egipćanke su autsajderi na papiru, ali i mi smo to bile protiv Italije i Kube", rekla je ona.

Ivana Djerisilo Stanković istakla je da očekuje da plave posle težih mečeva na startu i dobrih partija ne bi trebalo da podbace u duelu sa Peruom.

"Gledali smo Peru u prva dva meča na SP. Karakteristična je njihova igra, može lako da se pročita, a naš stručno štab to radi jako dobro, pa ne verujem da ćemo imati problema", dodala je Djerisilo.