Ostali sportovi

Zorana i Damir "ispustili" zlato: Miks nastavio žetvu medalja

Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili srebrnu medalju u miksu na Evropskom prvenstvu vazdušnim oružjem.

Izvor: MN Press, Nebojsa Parausic

Srpski miks par pištoljem Zorana Arunović i Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu vazdušnim oružjem u Vroclavu. Ovo je druga medalja za Srbiju na šampionatu, posle zlata Bobane Momčilović Veličković u takmičenju vazdušnim pištoljem.

U meču za zlato, Zorana i Damir su minimalnom razlikom (15:17 u poenima) izgubili od aktuelnih svetskih prvaka, Rusa Artema Černousova i Vitaline Bacaraškine.

Do duela za najsjajnije odličje Srbija je došla kroz dve faze kvalifikacija.

Finale je bio meč pun preokreta. Srbija je vodila 6:0, Rusija dobila četiri serije za redom za vođstvo od 8:6. Naš tim je posle toga dva puta izjednačio – 9:9 I 15:15, ali Rusima je ipak pripalo zlato.

Srpski tandem je u Vroclavu nastavio kontinuitet uspeha na šampionatima Evrope. Miksevi su u zvaničnom programu EP od 2016. godine. Na prva dva prvenstva, Arunovićeva i Mikec su osvojili zlatne medalje, 2018. su se okitili srebrom, a 2019. bronzom.

Vazdušni pištolj, miks

Meč za zlato: Rusija 1 (Vitalina Bacalaškina/Artem Černousov)– Srbija 1 (Zorana Arunović/Damir Mikec) 17:15. Meč za bronzu: Švajcarska 1 (Hajdi Dithelm Gerber/Džejson Solari) – Mađarska 1 (Veronika Major/Mikloš Tatrai) 17:15.

Kvalifikacije, prva faza: 1. Rusija 1 585, 2. Ukrajina 1 583, 3. Belorusija 581... 7. Srbija 1 (Zorana Arunović/Damir Mikec) 577... 14. Srbija 2 (Bobana Momčilović Veličković/Dimitrije Grgić) 574... Ukupno 42 para. Druga faza: 1. Rusija 1 391, 2. Srbija 1 386, 3. Švajcarska 1 385, 4. Mađarska 1 383...