BRAVO!

SKORO KAO VANJA GRBIĆ! POEN SRPSKIH ODBOJKAŠICA KOJI JE PRELOMIO: Pogledajte poteze Silvije i Maje o kojima se priča!

Požrtvovanost se uvek isplati, to su dokazale još jednom naše odbojkašice...

Izvor: RTS/screenshot

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je rano jutros bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju pošto je u finalu pobedila Južnu Koreju u tri seta, a iako rezultat govori da je to bilo "rutinski" - za pobedu je bilo potrebno mnogo truda da bi na kraju bilo suza radosnica.

Tako je možda i odlučujući poen u prvom setu, koji je uticao na čitav set, donela sjajna Maja Ognjenović pokazavši da se požrtvovanost uvek vrati...

Naša kapitenka, koja nas je obradovala rečima da će možda igrati i na Olimpijskim igrama u Parizu, završila je sjajnu kontru za koju su pre svega zaslužne Tijana Bošković koja je "ukrotila" napad Južne Koreje, da bi potom Silvija Popović iz nemoguće pozicije vratila loptu u polje napada.

Maja Ognjenović je na inteligentan način, dok su Korejke još bile u čudu zbog skoro "a la Vanja Grbić poteza", uspela da ih prevari i donese poen Srbiji za 21:17.

Time je odbijen napad Korejki, a potom smo osvojili tri seta i oboren je rekord za Srbiju po broju olimpijskih medalja.