SJAJAN USPEH

BRAVO IVANA! SRPKINJA SLAVI 5. MESTO NA SVETU: Bronza joj izmakla za 3 stotinke, ali ona je sprinterka za velika dela!

Autor Nebojša Marković

Ivana Ilić je ostvarila još jedan zapažen rezultat u trci na 100 metara, ovoga puta na Svetskom prvenstvu za juniore.

Adriana Vilagoš je oduševila Srbiju i postala svetska šampionka u bacanju koplja u uzrastu do 20 godina.

A na Svetskom prvenstvu u atletici za juniore odlična je bila i naša Ivana Ilić osvojivši peto mesto u trci na 100 metara!

Vilagoš je stigla do svetskog zlata i nacionalnog rekorda, a ni Ilićeva uopšte nije razočarala. Daleko od toga, štaviše, samo tri stotinke su joj nedostajale do bronzane medalje!

Ilićeva je nedavno skrenula pažnju na sebe kada je na Evropskom prvenstvu zauzela drugu poziciju u trci na 100 metara i stigla do srebrne medalje, a sada joj je odličje zamalo izmaklo na još jednom velikom takmičenju.

Ona je istrčala 100 metara za 11.54 sekundi, što je 19-godišnjakinji iz Gornjeg Milanovca donelo petu poziciju. Ispred nje je bila samo jedna Evropljanka, Švajcarkinja Gutšmit koja je stigla do bronze rezultatom 11.51 sekundi.

Zlato je pripalo Tini Klejton (11.09) sa Jamajke, Beatris Masilingi je bila srebrna (11.39), dok je na četvrtom mestu Praise Ofoku iz Nigerije bila za stotinku brža od srpske atletičarke.