Svaka čast!

SRBIJA DONELA ČETIRI MEDALJE SA EVROPSKOG PRVENSTVA: Hetik, Viktor, Georgi pa Mihal, svi doneli odličja iz Zagreba!

Ovo je četvrta medalja sa velikih takmičenja koju Mihal Kadžaja uzima za Srbiju.

Srbija ima još jednu medalju! Na Evropskom prvenstvu u Zagrebu nastupilo je 18 srpskih rvača, a naš tim se u Beograd vraća sa tri odličja. Nakon što je Hetik Cabolov osvojio bronzu u slobodnom stilu, Viktor Nemeš srebro u svojoj kategoriji grčko-rimskog stila, uzeo je bronzanu medalju i Georgi Tibilov, a  poslednjeg dana takmičenja bronzu je uzeo i Mihail Kadžaja!

On je u kategoriji do 97 kilograma u finalu savladao Kakhevanašlivija, još jednog Gruzijca koji se takmili pod zastavom druge zemlje. Kadžaja je savladao naturalizovanog Italijana što mu je bila druga medalja za Srbijuna Evropskim prvenstvima, a treća na velikim takmičenjima.

Kadžaja je rođen u Gruziji i nastupao je za tu zemlju do 2017. godine kadaje prešao pod zastavu Srbije. Od tada je uzeo jedno srebro na Evropskom prvenstvu i dve bronze na Svetskim šampionatima, a sada je dopunio kolekciju medalja.