IMATE PRIČU? Javite nam se.

KAKAV MALER! LAJOVIĆ VODIO, PA MORAO DA PREDA: Čile izjednačio protiv Srbije u ATP kupu, odlučuje dubl!

Autor Milutin Vujičić

Srbija je posle pobede Krajinovića očekivala i trijumf Lajovića, ali povreda je bila jača.

dušan lajović Izvor: Profimedia/EnriquePSans

Čij je izjednačio protiv Srbije u drugom kolu Grupe A ATP kupa u Sidneju, pošto je Dušan Lajović predao meč Kristijanu Garinu pri rezultatu 6:4, 4:6, 0:3!

Meč između Garina i Lajovića, 17. i 33. tenisera sveta trajao je dva sata i 16 minuta, a prekinut je pošto najbolji srpski teniser nije mogao da nasti zbog povrede. Lajović je imao probleme sa bolovima u nogama, to se odrazilo i na rezultat, a nakon vođstva Garina u trećem set odlučio je da se povuče sa susreta.

Možda će vas zanimati

Samo u petom gemu prvog seta na servis Lajovića nije bilo brejk lopti. Od tog gema i vođstva 3:2 za srpskog igrača, usledilo je pet uzastopnih brejkova na obe strane.

Srpski igrač je ukupno imao 11 brejk lopti i uspeo je da iskoristi četiri, dok je od 10 brejk lopti Čileanac iskoristio tri.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk, a Garin je do ključne prednosti došao u devetom gemu.

Pobednika će odlučiti dubl meč, za koji su prijavljeni Nikola Ćaćić i Matej Sabanov, odnosno Tomas Barijos i Alehandro Tabilo. Prethodno je bod Srbiji doneo Filip Krajinović.

Postanite deo MONDO SPORT zajednice na Viberu.