Teško

NADAL SE VRATIO! BIO 3 SATA NA TERENU, MUČIO SE SA POVREDOM: Prvi put na terenu posle poraza od Novaka, ali jedva prošao

Rafael Nadal je imao jako težak posao u prvom meču posle duge pauze.

Dugo se čekalo da Rafael Nadal ponovo izađe na teren. Pošto ga je Novak Đoković savladao u polufinalu Rolan Garosa on je otišao na dug odmor.

Nije ga bilo na Vimbldonu, preskočio je Olimpijske igre, a sada je pred US Open rešio da se vrati na teren u Vašingtonu. Nije lako prošao pošto je na svom prvom meču jedva pobedio domaćeg tenisera Džeka Soka posle više od 3 sata igre.

Posle 6:2 u prvom setu delovalo je da će Nadal imati lak posao, ali je u sedmom gemu drugog seta izgubio servis. mučio se još jednom da odbrani svoj servis, ali je na kraju uspeo. Ipak, Sok je uzeo taj set sa 6:4 i ušlo se u treći set.

Tu se videlo da Nadal ima problema, u nekim poenima je teško hodao, videlo se da hramlje i da mu je noga povređena. Izgubio je servis, ali je vratio brejk i na kraju u taj-brejku uspeo da dođe do pobede i zakaže meč sa Lojdom Harisom u narednoj rundi.

Taj meč je na programu u noći između četvrtka i petka, ali je pitanje da li će Nadal biti spreman.