Skandal na meču Novakovih protivnika! Poznati sudija pokrao Vavrinku u ključnom trenutku meča

Situaciju sa meča Vavrinka - Koboli nećete često videti na teniskim mečevima najvišeg nivoa!

Twitter/@josemorgado

Duel Stena Vavrinke i Flavija Kobolija u 2. kolu Šangaja obeležio je i veliki previd sudije Karlosa Bernandesa, koji niko na stadionu u tom trenutku nije primetio. Pri rezultatu 15:15 u drugom gemu odlučujućeg, trećeg seta, on je rekao da je rezultat  30:0 u korist Italijana, jer je bio očigledno dekoncentrisan apelom Kobolija da dobiće piće sa elektrolitima.

Čim je "ispalio" loš rezultat, on se okrenuo ka nekome iz organizacije, što mu je očigledno privuklo pažnju do te mere da zaboravi koji je rezultat.

Teniski sudija Karlso Bernandes već 40 godina je u tenisu i na kraju ove sezone otići će u penziju. Ovakvi i slični previdi mu se nisu događali i zato još više čudi što je u tako bitnom trenutku oštetio Vavrinku. Ispostavilo se da je Koboli iskoristio tu situaciju da ostvari ključni gem, koji je branio i odbranio do kraja seta i meča - 6:7, 7:6, 6:3.

Meč je završen pobedom Kobolija, koji će u utorak od 12.30 časova igrati prvi put protiv Novaka Đokovića.