Beograd, Srbija i region opraštaju se od Nebojše Glogovca.

Smrt velikog glumca potresla je sve i izazvala veliki broj reakcija njegovih kolega, prijatelja, obožavalaca. Bila je glavna vest u medijima i neizbežna tema mnogih razgovora.

Ulica Strahinjića bana, u kojoj je živeo, bila je u petak uveče mučno tiha. Na uglu sa Kneginje Ljubice, pred zgradom u kojoj je stanovao, parkiran je bio motor marke "BMW", kraj kojeg je gorela sveća.

Na motoru, koji je pripadao baš Glogovcu, ostavljeno je cveće, uz navijački šal i poruku. Malo ko je od prolaznika bio ravnodušan pred tim prizorom i niko nije prošao bez zastajanja. 

Veoma tužan dan u Beogradu.


Motor Nebojše Glogovca


Velikan srpskog glumišta Nebojša Glogovac preminuo je u petak ujutro na pulmologiji Kliničkog centra Srbije, gde je zbog pogoršanog zdravstvenog stanja primljen pre par dana.

Rođen je 30. avgusta 1969. u Trebinju, a u predškolskom uzrastu preselio u Pančevo. Studirao je filozofiju, a posle nekoliko godina se predomislio i upisao glumu u klasi profesora Vladimira Jevtovića, u generaciji s Natašom Ninković, Vojinom Ćetkovićem i Sergejem Trifunovićem.

Karijeru je počeo na televiziji, manjim ulogama u serijama "Bolji život" i "Raj". Filmska publika upoznala ga je i zavolela u ostvarenjima "Ubistvo s predumišljajem" i "Do koske".

Usledile su uloge u filmovima "Bure baruta", "Spasilac", "Ranjena zemlja", "Nebeska udica", zatim komediji "Munje", hororu "TT sindrom"… Gledali smo Glogovca i u filmovima "Kad porastem biću kengur", "Sutra ujutru", "Klopka", filmu po predstavi "Hadersfild", a pozajmio je glas i za crtani film "Technotise: Edit i ja".

Na televiziji je glumio u serijama "Porodično blago", "Ravna gora", "Branio sam Mladu Bosnu", "Vojna akademija", "Žene sa Dedinja", kao i aktuelnim "Ubice mog oca" i "Nemanjići – rađanje kraljevine".

Višestruko je nagrađivan za uloge u pozorištu i na filmu.

Iz braka sa slikarkom Minom dobio je sinove Gavrila (19) i Miloša (16), dok je s Milicom Šćepanović 2016. dobio kćerku Sunčicu.