Slika Džordžije O'Kif nazvana "Jimson weed/White flower No1" prodata je za nešto više od 35 miliona evra, odnosno 44,4 miliona dolara na aukciji i time je postavila novi rekord za dela koja su naslikale žene.

Prethodni rekord držala je bezimena slika Džoan Mičel, prodata za "samo" 11,9 miliona dolara.

O'Kifova (1888-1986) je bila poznata po mrtvim prirodama slikanim u velikim formatima, a prethodna najviša suma plaćena za neko njeno delo iznosila je 6,2 miliona dolara.

Sliku je prodao "Muzej O'Kifove" iz Santa Fea, a sva zarada će biti iskorišćena za nabavljanje još njenih dela. "BBC" primećuje da je neobično da se ovaj muzej odlučio da proda jednu sliku "svog" umetnika kako bi kupio druge, manje vredne.

Najnovije i najzanimljivije vesti iz sveta zabave, kulture, muzike, filma, lifestyle, putovanja i seksualnosti pratite na našoj Facebook stranici - MONDO Zabava, kao i na Twitteru @Mondo_zabava.