Dugogodišnji basista legendarnog benda Toto preminuo je u nedelju uveče usled komplikacija amiotrofične lateralne skleroze, poznatije i kao Lu Gerigova bolest.

Majk je, zajedno sa braćom Stivom i Džefom, u bendu bio još od početka osamdesetih. Napustio ga je 2007. iz zdravstvenih razloga, a Toto je 2008. prestao da svira. Kada je Porkaro 2010. objavio da boluje od bolesti koja je pogodila i Stivena Hokinga, i zbog koje je prošle godine napravljen masovni "ledeni izazov", Toto se okupio da bi pomogao starom prijatelju.

Bend, u kome danas sviraju Stiv Lukatir, Dejvid Pejč, Stiv Porkaro, Džozef Vilijams i Kit Karlok, nastupiće 30. juna na Kalemegdanu, na festivalu Belgrade calling. Toto je osvojio više Gremi nagrada, izdao 12 studijskih albuma i 2009. je uveden u Kuću slavnih muzičara (Musicians hall of fame). Novi album "Toto XIV" izlazi 20. marta.

VideoMajk Porkaro

Najnovije i najzanimljivije vesti iz sveta zabave, kulture, muzike, filma, lifestyle, putovanja i seksualnosti pratite na našoj Facebook stranici - MONDO Zabava, kao i na Twitteru @Mondo_zabava.