Slušaj vest

Nakon završenog finala Evrovizije 2025, na kojem je pobedu odnela Austrija zahvaljujući sjajnom nastupu Džej Džeja, na zvaničnoj stranici prestižnog muzičkog takmičenja objavljeni su i detalji glasanja zemalja učesnica tokom polufinalnih večeri.

Kao što je već poznato, Srbija, koju je ove godine predstavljao Princ od Vranja s pesmom "Mila“, nije uspela da izbori svoje mesto u velikom finalu. Prema objavljenim rezultatima tabele iz drugog polufinala, Srbija je zauzela 14. poziciju sa ukupno 28 osvojenih poena iz kombinovanog glasanja.

Princ od Vranje u polufinalu
Princ od Vranje na Pesmi Evrovizije Foto: Youtube / Eurovision Song Contest

Od ukupno 20 zemalja koje su imale pravo glasa u drugom polufinalu, Srbija je bodove dobila od svega pet 5:

Austrije 10 poena
Francuske 4 poena
Nemačke 1 poen
Grčke 1 poen
Crne Gore 12 poena

Na 15. mestu bila je Gruzija s istim brojem poena kao i Srbija, dok je na poslednjem mestu završila Crna Gora s ukupno 12 poena.

"Gorak osećaj"

Princ od Vranje, koji je ove godine predstavljao Srbiju na Evroviziji, istakao je da je nakon poraza ostao "gorak osećaj", ali da je čitav tim koji je radio na evrovizijskom nastupu ponosan na ono što je prikazano na velikoj sceni u Bazelu.

Srbija Princ od Vranje – Mila Evrovizija Foto: eurovision.tv/Alma Bengtsson

"To što smo pripremali, uradili smo baš kao što smo pripremali. Stvarno smo svi ponosni, i bili smo apsolutno uvereni u finale. Jeste gorak osećaj. Prosto nije bila ta godina. Idemo dalje", rekao je Princ od Vranje za domaće medija nakon polufinala.

Ko je Džej Džej?

Pravo ime pobednika Evrovizije je Johanes Pič i rođen je 29. aprila 2001. u Beču. Ovog kontratenora anđeoskog glasa i kantautora krasi izraz koji raskošno kombinuje pop-hitove i opersku virtuoznost.

Interesantno je da Džej Džej potiče iz kosmopolitske porodice: otac je austrijski IT stručnjak, majka Filipinka kuvarica.

Stravično nasilje tokom Evrovizije

Učešće Izraela na Evroviziji mnogima je bio trn u oku, uzevši u obzir šta se sve trenutno dešava između te zemlje i Palestine i brutalni rat koji se vodi u Gazi, a incident u Bazelu izbijali su gotovo svakodnevno, što u dvorani, što van nje.

Upravo takav jedan desio se sinoć tokom nastupa Izraela na Evroviziji. Demonstranti iz grupe "Youth Demand" nasilno su uklonjeni iz arene zbog protesta protiv aktuelnog sukoba u Gazi.

00:39
Obezbeđenje brutalno bije dečka tokom Evrovizije: Pojavio se stravičan snimak nasilja Izvor: Instagram/humantiproject

Na društvenoj mreži Instagram pojavio se snimak na kom nekoliko članova obezbeđenja brutalno udara, čupa za kosu i maltretira mladića koji se sve vreme držao za ogradu, te odbijao da se pomeri.

Bonus video:

00:44
Princ od Vranje ekskluzivno za Mondo uoči nastupa na Evroviziji Izvor: MONDO

Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!