Zabrinuti i perfekciji skloni kineski zvaničnici, nisu dozvolili devojčici anđeoskog glasa da se pojavi na ceremoniji otvaranja - zbog krivih zuba.

Slatka devetogodišnja Lin Miaoke, čiji je lik obišao svet tokom spektakularne ceremonije otvaranja OI u Pekingu, samo je "otvaračica usta", izabrana zbog svog reprezentativnog izgleda.

Jednu od omiljenih kineskih melodija revolucionarne tematike zapravo je otpevala sedmogodišnja Jang Peivi, čiji se glas, ali ne i izgled, dopao organizatorima. Odlučeno je da bude zamenjena, jer "možda ne bi bilo primereno manifestaciji" da devojčica sa glavnom ulogom ima krive zube.

Ovo otkriće uzburkalo je more kineskih, ali i svetskih "četova" i foruma, i izazvalo poplave komentara, piše "Tajms".

Mnogi nisu iznenađeni činjenicom da je u ekstravagantnoj priredbi prednost data izgledu ispred talenta.

Za to vreme, mala Lin je praktično postala zvezda, internet je preplavljen njenim fotografijama i tekstovima koji citiraju devetogodišnju "pevačicu" i njeno oduševljenje učešćem u ceremoniji "jer sam se tako dobro osećala u mojoj crvenoj haljini".

Reditelj muzičkih delova otvaranja je objasnio medijima da su bili zabrinuti oko izgleda devojčice jer je "uzet u obzir interes nacije pa je postojala potreba da se predstave bez mana".

Uveliko se piše i da su organizatori Oi u Pekingu priznali da su za popunjavanje praznih tribina borilišta na početku Olimpijade, angažovali "navijačke brigade", lažne navijače i ljubitelje sportskih igara. Možete ih prepoznati po žutim majicama i palicama.

Tako je i utvrđeno da su se za scenu "divovskih koraka" sastavljenih od vatrometa poslužili i digitalnom doradom "zbog loše vidljivosti i smoga koji je glavni sastojak pekinškog vazduha".

A igre su tek počele!

(MONDO)