Internet može da posluži i za rešavanje porodičnih nesuglasica, što je pokazao slučaj jednog gnevnog oca iz britanskog gradića Vajtheven, kojem je dosadila večito neuredna soba njegove punoletne ćerke, piše londonski "Gardijan".

Pošto ćerkinu aljkavost nije uspeo da izleči drugim metodama, izvesni gospodin Vilijams iz ovog gradića na severozapadu Engleske, programer po profesiji, odlučio je da pribegne Internetu: kreirao je sajt simbolično nazvan "Osramotimo ih" i na njega istakao fotografije sobe neposlušne i neuredne ćerke.

Sajt, zamišljen kao sredstvo psihološkog uticaja, imao je iznenađujuće uspešan efekat - ne samo da je ćerka brzo napravila veliko spremanje u sobi, već je i mlađi sin, zaplašen sestrinim iskustvom, počeo da vodi računa o svojoj sobi.

Uz to, na veliko čuđenje autora, sajt je samo za prve dve nedelje imao gotovo 40.000 posetilaca, a na njega su, u želji da nekoga "osramote", svoje fotografije postavili ljudi sa svih strana sveta - iz Novog Zelanda, Japana, Južne Afrike.

Međutim, nisu svi rezultati bili tako prijatni. Ispostavilo da je Vilijamsova ćerka osvetoljubiva, pa je jednog dana na sajtu osvanula fotografija njenog oca u pijanom stanju, kako igra zagrlivši žensku tašnu, ali i drugi snimci koji su dovodili u pitanje njegov moralni lik.

Među kompromitujućim materijalom našla se i fotografija očeve garaže, ništa manje neuredne od ćerkine sobe pre velikog spremanja.

Virutelno Internet prepucavanje imalo je za posledicu i svađu u stvarnom životu, pa otac i ćerka nisu govorili nekoliko meseci, ali su se na kraju ipak pomirili.

U međuvremenu, sajt Shameit.com i dalje postoji.

(Tanjug)