IMATE PRIČU? Javite nam se.

Rusi (ne)očekivano "razbili" srpske poslanike

Srbija i Rusija u sredu su učinile još jedan korak ka zbližavanju. Poslanici srpskog parlamenta i ruske Dume su po nenormalnoj vrućini u Beogradu odigrali prijateljski fudbalski meč na stadionu Crvene zvezde u kojem su sa ubedljivih 9:2 pobedili Rusi.

Strelci za tim srpskog parlamenta bili su član Srpske radikalne stranke Dejan Mirović u 42. i poslanik Demokratske stranke Tamaš Tot u 56. minutu.

Golove za ruski tim postigli su Konstantin Jerjomenko u 4. i 14. minutu, kapiten Boris Grizlov u 6. minutu, Valerij Gladilin u 17, Dmitrij Aleničev u 30, Sergej Šiškajrov u 33., Otari Aršba u 45. i Mogamed Mogamedov u 52. i 54. minutu.

Od samog početka utakmice, odigrane po veoma sparnom vremenu, bilo je očigledno da je ruska ekipa znatno fizički spremnija i uigranija a o superiornosti ruskih parlamentaraca govori i podatak da je srpski tim prvi put prešao centar u 10. minutu utakmice.

Prvu šansu za srpsku ekipu imao je ministar trgovine i usluga Predrag Bubalo u 19. minutu, a postizanju gola na početku drugog poluvremena najbliži je bio poslanik radikala Aleksandar Vučić koji je glavom prebacio prečku u 31. minutu.

Za rusku ekipu nastupa nekoliko profesionalnih sportista medju kojima i bivši reprezentativac i fudbaler Porta Dmitrij Aleničev, proslavljeni rukometni golman Andrej Lavrov i Konstantin Jerjomenko, bivši reprezentativac Rusije u malom fudbalu.

Uoči utakmice u kuloarima srpskog parlamenta spekulisalo se da bi članovi stranaka koje su bliske ruskoj politici mogli da “puste Ruse". Posle svega, čini se da je ipak presudila ruska izdržljivost.

Nesvakidašnja slika (za srpske političke prilike) u sredu – golman radikal dodaje loptu do poslanika iz Demokratske stranke, a ovaj prosledjuje do fudbalera iz redova Socijalističke partije Srbije…Sitan vez po terenu! Izgleda da samo fudbal može da ih ujedini!

Kapiten reprezentacije Srbije bio je potpredsednik srpske skupštine Miloljub Albijanić, koji je pre meča “kaparisao dres sa brojem 10, poput, kako je rekao, “Maradona ili Ziko”. Teško da bi mu neki trener, posle prikazanog na terenu, dozvolio da bude i ekonom, ali se trudio…

Uoči utakmice predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica izjavio je da su srpski i ruski poslanici postigli rekord, jer su se dogovorili da igraju samo ako temperatura bude iznad 40 stepeni!

Najveći uspeh igrača oba tima je što su ostali živi i čitavi na tropskoj vrelini u Beogradu (temperatura bila oko 40!).

Na tribinama je bilo oko 200 gledalaca, uglavnom diplomata i novinara, a policija nije dozvoljavala gradjanima da prate nesvakidašnji okršaj političara na Marakani.

Delegacija Dume već u četvrtak putuje u Crnu Goru gde će na Cetinju odigrati prijateljsku fudbalsku utakmicu i protiv tima poslanika Skupštine Crne Gore.