
List navodi da bi napad na Asadov režim mogao da se očekuje u četvrtak uveče.
Ovi izveštaji usledili su nakon upozorenja američkog predsednika Donalda Trampa Rusiji i Siriji da se „pripreme“ za raketni napad.
Tramp je naglasio da će napad uključivati bombe koje će biti „dobre i nove“.
Ranije je Zapad optužio Damask za hemijski napad u sirijskom gradu Duma u Istočnoj Guti. Moskva je odbacila informacije o hlornoj bombi koju je navodno bacila sirijska vojska.
UZNEMIRUJUĆ SADRŽAJ:
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije saopštilo je da je cilj ovih kleveta o upotrebi otrovnih materija od strane sirijskih vladinih trupa, zaštita terorista i pravdanje eventualnih spoljnih vojnih napada, prenosi "Sputnjik".
Američki predsednik Donald Tramp obećao je da će do srede doneti odluku o akcijama protiv Sirije kao odgovor na navodnu upotrebu hemijskog oružja u Siriji. Zatim je danas napisao na Twitteru da bi Rusija trebalo da bude spremna da obara rakete lansirane na Siriju, a rakete će biti „dobre, nove i ’pametne‘“.