Ona je za portal Vijesti.ba rekla da je jedan od organizatora kampa, 90-ih godina prošlog veka bio pripadnik paravojnih formacija "za koje dobro znamo kakve su užase zasejale po regionu".

"Ovo je, nažalost, samo deo čudnih veza takozvanog rusko-srpskog humanitarnog centra i 'Srbske časti'", rekla je Milić

Reč je o "omladinsko-patriotskom" kampu za decu, koji organizuju "srpske i ruske veteranske i patriotske grupe" od 9. do 18.avgusta.

U kampu učestvuje tridesetak dece starosti od 14 do 23 godine.

Čemu vojna obuka za decu? "Da nauče da se brane"

Ona smatra da bi nadležni organi trebalo da obrate pažnju na ovakve i slične kampove, pogotovo u periodu "ako misle išta pametno da urade i bilo koga u svetu ubede u nenasilnost i dobronamernost ideje da se eventualno naprave korekcije granica bez ikakvih domino-efekata i na način da nijedna ni druga strana time ne budu oštećene".

Prema njenim rečima, Centar na čijem je čelu godinama ukazuje na to da razne forme negativnog i pre svega malignog ruskog uticaja u Srbiji nailaze na politiku otvorenih vrata i dodaje da je to u poslednje dve godine počelo da se obija o glavu i samom državnom rukovodstvu Srbije.

"Sada se jedan deo ruskih aktivnosti penetracije obavlja možda i na način koji nije koordinisan sa srpskim vlastima ili na način koji možda ne ide u prilog bar onome što formalno zvaničnici Srbije govore", ocenila je Milić.

Ona upozorava kako ova informacija sa Zlatibora dolazi u trenutku kada Miša Vacić govori o formiranju narodne straže.

Prema njenim rečima, najindikativnije je da je jedan od onih koji su omogućili održavanje ovog kampa predsednik opštine Čajetina i inicijativnog odbora stranke Zdrava Srbija Milan Stamatović, koalicioni partner Dragana Đilasa, čiji saradnik Mlađan Đorđević sa suprugom ruskog premijera Dmitrija Medvedeva srpsko-ruske kampove organizuje na Tari.