Na stranicama štampe nastavak one sramne, prekinute Skupštine FK Partizan, koja je bila rijaliti program u svom najgorem obliku.
Nekadašnji čelnici Partizana Nenad Bjeković i Dragan Đurić kao da su čekali priliku da napadnu sadašnju vrhušku crno-belih, optužujući je za nesposobnost, dovođenje "felerečnih" igrača, a nekadašnji predsednik beogradskog kluba Dragan Đurić, koji je inače pravosnažno osuđen za malverzacije u privredi, koristio je i psovke u svom javnom istupu.
Đurić je predvideo i da će Crvena zvezda dobiti Partizan u derbiju 5:0.
Dragan Đurić i Nenad Bjeković su od ljutih protivnika i mnogih gorkih reči upućenih jedan drugom (Đurić je svojevremeno izbacio Bjekovića, nekadašnjeg fudbalera, trenera i dugogodišnjeg sportskog direktora, iz kancelarija na stadionu Partizana), postali saveznici. A neprijatelj im je sadašnja uprava.
Taj jaz između "bivših" i "sadašnjih" najbolje se video na pomenutoj Skupštini FK Partizan, koja je održana 26. maja 2016. godine. Tačnije, trebalo je da bude održana, ali je prekinuta posle žučne svađe, na momente na ivici incidenta i fizičkog obračuna pojedinih (najratoborniji je bio Savo Milošević, koji je tada bio na strani "Bjekovićevaca").
Nakon eliminacije Partizana iz Lige Evrope, posle glatkih 0:3 u Bešiktašu, bez prave borbe i žara, Nenad Bjeković je sa stranica štampe osuo paljbu po čelnicima Partizana, između ostalog im ironično spočitavši za "bombe" u prelaznim rokovima (ovo se odnosilo na izjave sadašnjeg sportskog direktora Ivice Ilieva), kao i da ni on ni javnost ne poznaju 80% igrača Partizana, koji nemaju kvalitet da uopšte nose crno-beli dres.
Za Bjekovića, koji je u međuvremenu dobio funkciju u Fudbalskom savezu Srbije, ova izjava baš i nije pohvalna, jer ako je već aktivan u srpskom fudbalu i to u njegovom najvažnijem telu onda bi morao da se upozna sa onim što se nudi na srpskim terenima.
Generalni direktor Partizana Miloš Vazura nije želeo da se oglašava povodom ovih Bjekovićevih opaski, a potom i Đurićevih, ali je za izjavu uvek raspoložen potpredsednik Partizana Vladimir Vuletić, koji im je odgovorio preko "Informera" (a u ovom listu je i započeta crno-bela "igranka").
Vuletić je odgovorio Bjekoviću da mu je alkohol udario u glavu i podsetio na raznorazne igrače koji su dovođeni u vreme dok je on bio sportski direktor, a koji se nisu dokazali (blago rečeno).
"Bjeković je, verovatno, intervju dao u večernjim časovima, a ako nije, onda je maligan već oko podne zaposeo njegovo telo. On je poznat po sindromu delirijum tremens, kada mu se pričinilo pre dve godine da u Skupštini kluba nema dovoljno delegata", izjavio je Vuletić.
Podsetio je Bjekovića koji su sve to igrači dovođeni u njegovo vreme: Marčeta, Branimir Bajić, Vukelja, Jahić, Markovski, Lazarević, Asprogenis... ASEN NIKOLOV (koji je, kad je doveden predstavljen kao "bugarski Bebeto"). U Partizanu je odigrao dve utakmice. Bolje rečeno, pojavio se dva puta na terenu.
Vuletić je postavio i pitanje kako se to odjednom funkcioneri Fudbalskog saveza Srbije, a Bjeković to jeste, bave unutrašnjim stvarima u nekom klubu i pita da li to, po analogiji, znači i da klubovi mogu da se oglašavaju i komentarišu stanje unutar FSS.
"Tamo se ne zna da li je ili nije bilo puča u reprezentaciji (pojedinih igrača tokom Svetskog prvenstva, prim. aut.), ko kome skida traku i šta se ustvari tamo dešava", primetio je Vuletić.
Poseban osvrt Vuletić je imao na lik i delo Dragana Đurića, nekadašnjeg predsednika Partizana.
Vuletić je Đurića opisao ovako: "Bivši taksista, sadašnji pravosnažno osuđeni nanogični pritvorenik, tkački radnik i unesrećitelj svega što se latio".
Za vreme Đurićevog mandata Partizan jeste dominirao srpskim fudbalom, igrao je i u Ligi šampiona, ali je činjenica i da je pravio vrlo štetne ugovore po klub, a najteži slučaj je Andrija Živković, zbog koje je Partizan, posle odlaska Đurića, plaćao milione. Protiv Đurića su svojevremeno ustali i trener Aleksandar Stanojević, koji je nasilno oteran, uz podršku tadašnjeg državnog aparata, radna zajednica, a zabeležen je i pokušaj samoubistva radnika zaposlenog na održavanju objekata FK Partizan.
Vuletić je rekao da je Đurić ostavio dug od 18 miliona evra, iako je za vreme njegovog mandata klub igrao Ligu šampiona, četiri puta Ligu Evrope, šest puta bio šampion.
"To je čovek u čije vreme je kasnilo šest plata radnoj zajednici. Jedan radnik u Partizanu je pokušao da se obesi pred Đurićem zbog neisplaćenih zarada. Zvanični podaci kažu da je klub sada dužan 14,2 miliona evra. Uspeli smo da smanjimo dug za 4 miliona evra, a radna zajednica ima plate mesec za mesec", rekao je Vuletić.
Ovo što je Vuletić izjavio u vezi sa zatečenim dugom, ne odgovara potpuno onome što je nova uprava, koja je zamenila Đurićevu (a novu je predvodio Zoran Popović) svojevremeno saopštila kada je došla u klub i "podvukla crtu".
Tada je javnosti saopšteno da je zatečeni dug, dakle ono što je Đurićeva "zaostavština", dug od 12 do 14 miliona evra.
O tome možete da pročitate OVDE.
Ključno pitanje za sadašnju upravu Partizana (ali i za neke druge klubove) jeste - zašto protiv Đurića nije pokrenuto pitanje odgovornosti za nastale dugove? Na ovo pitanje, međutim, nikada nismo dobili odgovor.
Po ovom "sistemu", svako može da dođe u neki klub i da ga vodi i pravi dugove, a da za to ne odgovara.
Vladimir Vuletić imao je zapažanje i u vezi sa aktuelnim sportskim direktorom Ivicom Ilievim. Najpre je istakao da će predstojeći "večiti derbi" pokazati kako je odrađen prelazni rok, naglašavajući da je za to da svako snosi dvoj deo odgovornosti.
Podsetio je potom na izjavu Ilieva o tome da će snositi odgovornost ako Partizan drugu godinu zaredom ne bude šampion.
"Sportski direktor je sam izjavio da neće biti na tom mestu ako Partizan ne bude šampion. Trenutno Partizan zaostaje pet bodova za Crvenom zvezdom, čeka ga derbi i nakon derbija treba da sudimo", rekao je Vuletić.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
"Dali smo sve da ubedimo Pešića da ostane": Petrušev objasnio šta je najveća razlika u reprezentaciji