• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Plate radnika stavili u džep

Bivši direktor čačanske Fabrike reznog alata Velimir Drobnjak i advokat Ljubica Marić, osuđeni su na po četiri godine zatvora zbog zloupotrebe službenog položaja.

Viši sud u Čačku osudio je Drobnjaka na četiri godine i dva meseca, a Ljubicu Marić na četiri godine zatvora zbog nezakonitog raspolaganja i pribavljanja imovinske koristi od novca koji je prodajom fabričke imovine bio namenjen za potraživanja fabričkih radnika za neisplaćene zarade.

Veće Višeg suda, kojim je predsedavao sudija Branko Milovanović, utvrdilo je da se 43,3 miliona dinara, koji su krajem 2004. godine obezbeđeni prodajom fabričke imovine, našlo na bankovnom računu Marić, koja je zastupala većinu radnika u sudskom sporu protiv fabrike.

Ona je od tog novca sebi isplatila 12,5 miliona dinara za parnične troškove, a još 5,9 miliona dinara veštacima i drugim advokatima koji su zastupali radnike.

Marić je tako sebi i drugima pribavila imovinsku korist od 18,48 miliona dinara i to bez saglasnosti predsednika Komisije za prodaju imovine FRA.

Bivši direktor FRA Drobanjk je osuđen jer je omogućio te isplate, iako je znao da se novac dobijen prodajom imovine uplaćuje na žiro račun otvoren na ime Ljubice Marić i da ona tim sredstvima raspolaže po svojoj volji, bez učescća bilo kog predstavnika FRA.

Istraga o tom slučaju pokrenuta je 2005. godine, a Okružno javno tužilaštvo u Čačku podiglo je optužnicu protiv ukupno 15 lica, od kojih je presudom 13 oslobođeno odgovornosti, među kojima je devet advokata, dva sudska veštaka, bivši predsendik Upravnog odbora FRA i predsednik Komisije za prodaju fabričke imovine.

Prema ranijim podacima, radnici FRA, kojima je novac od prodaje fabričke imovine bio namenjen, uspeli su da namire samo dva odsto svojih potraživanja.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image