Dok je šampion Bajern Minhen rutinski "vozio" kroz Keln (0:2), Šalke je u najvatrenijem nemačkom derbiju naneo Borusiji Dortmund treći poraz u šest kola Bundeslige - 2:1.

Na "Feltins areni" u Gelzenkirhenu, komšije su rano načeli Kamerunci, Džoel Matip (9) i Erik Maksim Čupo-Moting (23). Do poluvremena, tim Jirgena Klopa uspeo je da smanji prednost preko Gabonca, Pjera-Emerika Obamejanga (26), ali ne i da izjednači, uprkos inicijativi u drugom poluvremenu. Jalovoj.

Prvi put ove sezone, Klop je mogao da računa na oba startna štopera, našeg Nevena Subotića i Matsa Humelsa, ali njih dvojica nisu najbolje funkcionisala, baš kao i ostatak ekipe, u prvih 25 minuta. To je bilo sasvim dovoljno "rudarima" da postignu dva gola i najave drugu uzastopnu pobedu, posle četiri kola bez trijumfa.

U nadoknadi vremena, Klas-Jan Huntelar mogao je da nokautira gosta, ali je njegovu minijaturu "upropastio" golman Borusije Roman Vajdenfeler, koji je zakačio loptu taman toliko da ona odskakuta pored stative u korner.

Ukratko, Borusija nije imala pravu šansu u drugom poluvremenu, pa ni posle 68. minuta kada je Klop na teren poslao drugog našeg reprezentativca Miloša Jojića.

Utakmicu je iz VIP lože gledao premijer Srbije Aleksandar Vučić, koji se nalazio u poseti predsednika Šalkea, Klemensa Tenisa.

Borusija je kao gost na "Feltins areni" imala tri pobede u poslednja četiri gostovanja (1:3, 1:2, 2:1, 1:3), ali je ovog puta doživela zaslužen poraz. Šalke je i 53. put u Bundesligi ostao neporažen kada je vodio na poluvremenu (49-3-0).