Više od 40 godina, Dejvid Bouvi važi za veliku i jaku figuru u svetu mode, umetnosti i naravno muzike.
Nikada se nije plašio da "pritisne ONO dugme" i izbaci mnoge iz socijalne i stilske ravnoteže. Uvek je bio korak ispred i zbog toga će zauvek ostati ikona rokenrola za mnoge generacije.
Iako je mnogo vremena prošlo, muzička industrija još uvek nije "izrodila" lika, koji je podjednako uticajan, kontroverzan i inteligentan kao Bouvi.
Danas nam je potreban "novi Dejvid", baš kao što je Bouvi bio potreban svetu one 1969. godine kada je njegov "Space Oddity" slušala cela planeta.
BBC je ovu numeru koristio kao muzičku podlogu za TV-prenos spuštanja čoveka na Mesec.
Uprkos mnogim pričama i nagađanjima, Bouvi nije išao na koledž. Tokom srednje škole za dizajn, koju je završio, u pauzama sa drugarima je slušao Badija Holija.
Kao mladi muzičar, Bouvi se godinama mučio pre nego što je doživeo veliki uspeh sa numerom "Space Oddity" 1969. godine. Pre toga objavio je nekoliko singlova, pod imenom Dejvi Džons i King Bees ("Liza Jane" 1964.)
Mnoge kostime koje je Bouvi nosio, kreirao je japanski umetnik Kansai Jamamoto, koji u početku nije imao pojma ko je Dejvid. Muzičar je isprva nosio njegove kreacije za žene, a nakon toga Jamamoto i Bouvi su započeli saradnju iz koje su nastali legendarni kostimi koje je on nosio na turneji "Ziggy Stardust".
Iako je uvek važio za buntovnika i nekoga ko pomera granice u muzici i modi, Bouvi ima (navodno) samo jednu tetovažu. Na listu leve noge ima crtež čoveka koji jaše delfina. Ispod je napisana molitva za spokoj na japanskom. Tetovažu je sam dizajnirao.
Britanski režiser i producent Deni Bojl ("Trejnspoting", "Sasvim neobičan život", "Malo ubistvo među prijateljima" i "Plaža"), koji je režirao i ceremoniju otvaranja Olimpijskih igara 2012. u Londonu, lično je pozvao Bouvija da otpeva pesmu "Heros" tom prilikom, ali je ovaj ga je odbio. Ta pesma je ipak postala nezvanična himna Igara.
Dejvid Bouvi je naučio da svira saksofon sa 12 godina. On je svirao saks na albumu "Now We Are Six" Stilaj Spena.
Album "Diamond Dogs" objavljen 1974. delom je zasnova na knjizi Džordža Orvela "1984". Dejvid svira skoro sve instrumente na tom albumu.
Godine 2003. Bouviju je ponuđeno da dobije titulu viteza od britanske kraljice, ali je on to odbio.
"Nikada ne bih prihvatio tako nešto. Ozbiljno, ne znam o čemu se radi! Nisam se zbog toga bavio ovim ceo život", rekao je Dejvid u jednom intervjuu.
Navijač u dresu Barselone ušao na Marakanu: Delije sa kapuljačama mu odmah prišle, evo kako se sve završilo
Da li je vreme za alarme u Partizanu? Četiri uzastopna poraza u Evroligi, a najteže tek dolazi
Ovako je Partizan izgubio utakmicu u Parizu: Katastrofalna greška Marinkovića na 100 sekundi do kraja!
Mondo ukrštenica za 8. novembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
"Partizanovi igrači rade nešto što drugi ne vide, a ja vidim": Đurović kritikuje crno-bele, jedno mu smeta