Vlada Srbija je saopštila da je Vučić obavestio Stoltenberga o nastavku dijaloga sa Prištinom i da je rekao: "Za nas je najvažnije prisustvo snaga KFOR-a na KiM, kao i garancije koje ste dali za bezbednost Srba na KiM".

Premijer je rekao da su odnosi između zemalja regiona zapadnog Balkana poboljšani, što, kako je ukazao, "znači da je region stabilan".

"Mi ćemo sve učiniti da zadržimo ekonomsku i političku stabilnost u regionu", rekao je Vučić.

Stoltenberg je izrazio želju za daljim jačanjem i unapređenjem odnosa Srbije i NATO i pozdravio nastavak dijaloga Beograd-Priština, pohvalio reforme koje sprovodi Vlada Srbije, uz ocenu da je Srbija veoma važan partner NATO kroz program Partnerstva za mir. 

Generalni sekretar NATO je na konferenciji u Minhenu pozvao ponovo Rusiju za mirno rešenje ukrajinske krize i dao podršku posredničkoj inicijativi Nemačke i Francuske za okončanje krize u Ukrajini.

Stoltenberg je upozorio da Rusija mora poštovati međunarodno pravo i svoje međnarodne obaveze.

On se, međutim, kako navode nemački mediji, nije izjasnio o američkim planovima o isporuci naoružanja Ukrajini, već se koncentrisao u ovom momentu, pre svega, na podršku nemačkoj kancelarki Angeli Merkel i francuskom predsedniku Fransoa Olandu u njihovoj diplomatskoj ofanzivi u Kijevu i Moskvi.

U Minhenu je danas otvorena 51. međunarodna konferencija o bezbednosti na kojoj će oko 400 vodećih političara, šefova država ili vlada, među kojima i srpski premijer Aleksandar Vučić tokom vikenda raspravljati o pitanju sigurnosti u vreme terora, raspadu međunarodnog poretka, sigurnosnoj budućnosti Evrope, ukrajinskoj krizom i drugim temama od svetskog značaja.

Na skupu učestvuju i američki potpredsednik Džozef Bajden, šefov diplomatije Amerike i Rusije, Džon Keri i Sergej Lavrov, šef srpske diplomatije Ivica Dačić, predsednik Ukrajine Petro Porošenk, iranski šefa diplomatije Mohamed Dzavad Zarif…