• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Predložen leks specijalis za Beograd na vodi

Izvor Beta

Vlada dostavila Skupštini na usvajanje po hitnom postupku predlog leks specijalisa o utvrđivanju javnog interesa i posebnim postupcima eksproprijacije i izdavanja građevinske dozvole za projekat Beograd na vodi.

U obrazloženju predloga objavljenom na sajtu Skupštine Srbije navodi se da bez donošenja leks specijalisa predlogom za utvrđivanje javnog interesa ne bi mogli da budu obuhvaćeni objekti namenjeni turizmu, ugostiteljstvu, poslovni i stambeni objekti koji treba da se grade na toj lokaciji.

Procenjeno je na će na delu priobalja, na površini od oko 177 hektara, gde će biti realizovan Beograd na vodi biti izgrađeno milion kvadratnih metara stambenog prostora, oko 750.000 kvadrata poslovnog i komercijalnog prostora i više od 62.000 kvadrata javnih
ustanova kao što su vrtići, škole, ustanove kulture, socijalne i zdravstvene ustavove, kao i 242.000 kvadrata zelenih površina. 



Očekuje se da će u novoizgrađenim objektima biti zaposleno više od 13.000 radnika i da će na tom prostoru stanovati oko 17.000 ljudi.

"Navedeni podaci ukazuju da projekat Beograd na vodi predstavlja jedan od najznačajanijih investicionih poduhvata u Srbiji", navodi se u obrazloženju.

Procenjeni troškovi koji se odnose uređenje prostora, izgradnju infrastrukture i eksproprijaciju iznose 33 milijarde dinara, a Vlada očekuje da će prihodi po osnovu doprinosa za uređenje građevinskog zemljišta na lokaciji Beograda na vodi biti 33,7 milijardi dinara.

Navodi se i da je Vlada Srbije usvojila uredbu kojoj je za projekat Beograd na vodi utvrđen Prostorni plan područja posebne namena, a koji je stupio na snagu 31. januara 2015. godine.

Troškovi Grada Beograda na uređenju građevinskog zemljišta biće regulisani posebnim ugovorm između Grada Beograda i Republike Srbije.

Prema predlogu zakona doprinos za uređivanje građevinskog zemljišta platiće investitor, a troškove eksproprijacije snosiće korisnik eksproprijacije. Navodi se i da Grad Beograd i Republika Srbije imaju sva prava, obaveza i odgovornosti korisnika eksproprijacije.

Prema ranijim najavama, u projekat Beograd na vodi biće uloženo između tri i četiri milijarde evra, a trebalo bi da ga gradi kompanija Igl hils (Eagle Hills) iz Ujedinjenih Arapskih Emirata u partnerstvu s Vladom Srbije.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić najavio je prošle sedmice da će radovi na gradnji Beograda na vodi početi na leto.

Grad Beograd ima oko 200 kilometara obale koja je u najvećem del zapuštena i neuređena.

Projekat Beograd na vodi trebalo bi da bude izgradnjen na delu obale Save koji se prostire od Brankovog mosta do kompleksa Beogradskog sajma.

Planiranim radovima predviđa se između ostalog i izmeštanje železničke i autobuske stanice, ojačanje obaloutvrda kao preventiva
u slučaju poplava i bolja saobraćajna komunikacija sa ostalim
delovima grada.

Komentari 10

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

ccc

dali znate da ce tu ziveti 80% stranci i to da je jedan od uslova kesiranja "arapa" da se napravi najveca DZAMIJA u evropi a o tome niko ne sme da zucne....

KRSTIVOJE

Sram vas bilo! Beograd na vodi, narod nikad bednije ne žive a vladb donosi leks specijali za grad na vodi. Sačuvaj bože!

m na kub

bg na vodi to ce biti potop prokop ili pokop na ili ispod vode u svakom slucaju utopija ostaje kao sto su brze pruge do budimpeste

special image