Asad je, u intervjuu za AFP, rekao da "ne isključuje takvu intervenciju", ali je istakao da će se njegove oružane snage "zasigurno tome suprotstaviti".

Glavni cilj sirijskih oružanih snaga u severonoj provinciji Alepo je da preseku prilaz turskoj granici.

"Glavna bitka se vodi oko presecanja puta između Alepa i Turske, za Tursku to je glavni kanal snabdevanja terorista", naveo je Asad.

Asad je pozvao evropske vlade "koje su direktan uzrok emigracija ovih ljudi...da pomognu povratak Sirijaca u njihovu zemlju".

U intervjuu za AFP, Asad je rekao da će njegove snage preuzeti kontrolu nad celom zemljom, ali i dodao da bi to moglo da potraje.

Asad je odbacio nedavne optužbe UN da je njegov režim kriv za ratne zločine, rekavši da su one "politizovane".

Te optužbe "službe kao politička agenda...i ne pružaju dokaze", kazao je Asad.

Asad je, takođe, naveo da bi francuska vlada morala da promeni "destruktivnu politiku" podržavanja ekstremista.

Francuska, kako je rekao, primenjuje "destruktivnu politiku pružanjem direktne podrške terorizmu".
"Dužnost je Francuske da promeni takvu politiku", istakao je Asad.

Saudijski ministar inostranih poslova je izjavio danas da Asad mora da odeda bi se omogućio poraz Islamske države u Siriji.

Ruski premijer Dmitrij Medvedev upozorio je juče da bi eventualni ulazak arapskih snaga u ratu Siriji, mogao da izazove "novi svetski rat".

On je pozvao, umesto toga, na razgovore o prekidu vatre.

Vojni eksperti upozoravaju da ako Turska napadne ruske vazdušne snage u Siriji - to će značiti objavu rata i tada je moguće da ruski avioni bombarduju Tursku, pa bi i otvoreni sukob sa NATO postao realnost.