Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović poručila je danas potpredsednici Stranke slobode i pravde Mariniki Tepić koja joj je zamerila za radove na Kalemegdanu, da građani nemaju ništa od njene "energije i srčanosti" u verbalnim obračunima s političkim neistomišljenicima, već da boljitak imaju samo od konkretnih rezultata političara.

Povodom zahteva Tepićeve da potpredsednica Vlade "hitno bude sprečena da išta više potpisuje u ime građana Srbije jer gotovo svakim svojim potpisom prekrši neki zakon, za šta cenu na kraju plaćaju građani", Mihajlovićeva je izjavila da bi mogla da odgovori na isti način.

"Kada bih se ponašala neodgovorno kao gospođa Tepić, rekla bih da 'zahtevam da opoziciona poslanica hitno bude sprečena da dalje u javnosti iznosi nebuloze' ili da 'nalažem gospođi Tepić da se, pre nego što bilo šta kaže, elementarno upozna sa stvarima o kojima govori kako bismo mogle ravnopravno da razgovaramo'", navela je Mihajlovićeva u saopštenju za javnost.

Ona je podsetila Mariniku Tepić da "sistem građevinskih dozvola u Srbiji, koji je Svetska banka svrstala među 10 najboljih na svetu, napravljen tako da svako ko ispuni zakonske uslove dobija dozvolu", čime se sprečava da izdavanje ili neizdavanje dozvole zavisi od bilo čije volje.

Ukazala je takođe da je posebna građevinska dozvola kojom se odobravaju pripremni radovi na Kalemegdanu doneta u skladu s važećim prostornim planom i planskim aktima Beograda, kao i rešenjem Zavoda za zaštitu spomenika kulture.

Ministarka Mihajlović pozvala je Tepićevu da građanima prepusti ocenu o tome da li "plaćaju cenu njenih potpisa" ili ne.

"Izađite na izbore, pa da proverimo. Da pitamo građane da li podržavaju politiku Vlade i moj rad, čiji je rezultat asfaltiranih skoro 300 kilometara auto-puteva i više od 500 kilometara obnovljenih pruga. Ili podržavaju učinak mojih prethodnika, vaših koalicionih saradnika, koji su na Koridoru 11 izgradili auto-put od blata, koji u Grdeličkoj klisuri nisu asfaltirali nijedan metar auto-puta i koji nisu obnovili nijedan kilometar pruga", navodi Mihajlovićeva.

Ona je naglasila da istinski poštuje samo konkretne i opipljive rezultate, jer samo to građanima donosi boljitak, a "sve ostalo su samo prazne priče".

Stranka slobode i pravde, novoosnovana stranka Dragana Đialsa, tvrdi da su Ministarstvo turizma i Grad Beograd već uplatili izvođaču radova za gondolu 626 miliona dinara, čime je, kažu, prekršen zakon.

Iz te stranke navode da će vlast, posle odluke Upravnog suda i stava stručne javnosti i građana, morati da odustane od izgradnje gondole.

Kako kažu, postavlja se pitanje političke odgovornosti onih koji su, kako navode, kršeći zakon pokušali da realizuju taj projekat, ali i pitanje odgovornosti pred zakonom, jer su ministarstvo i grad već uplatili novac izvođaču.