• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NOVI SNIMAK PADA DRVETA U BEOGRADU: Šta ako se sruši na vaš automobil? Damir Okanović objasnio proceduru

Autor Veljko Petranović

Prvi ozbiljan sneg napravio je ozbiljnu pometnju kako na srpskim putevima, tako i na infrastrukturi. Oborene su brojne bandere, mnogi delovi Srbije su na kratko ostali bez struje a putevi se raščišćavaju.

 Palo drveće na parkingu u Mirijevu Izvor: Twitter Pritscreen/@preparandus_

A kako su javili iz "Zelenila Beograd", primili su 100 prijava za oborena stabla, usled težine vlažnog snega, koja su pukla ili bila jednostavno iščupana iz korena, ugrožavajući sve u okolini.

Jedna od takvih prijava došla je, kako se na društvenim mrežama navodi, iz Mirijeva, gde su dva stabla koja su u kratkom vremenskom razmaku pala, zarobila, a možda i oštetila parkirana kola.

Možda će vas zanimati

Tokom dana, dogodila se nezgoda u Šumicama, gde je oboreno drvo bukvalno upalo porodici u stan, probivši im prozor. Takođe, snimljeno je i oboreno drvo na Miljakovcu, kome su santimetri falili da uništi vozilo koje je bilo parkirano preko puta ulice.

Ako dođe do pada drveta ili grana sa drveta zbog snega, vetra ili iz nekog drugog razloga štetu možete da naplatite. Damir Okanović, direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja objašnjava kako:

"Vlasnik drveta dužan da preduzima procene da li je ono sklono padu, i da preduzima sve mere odgovornosti za njega. Ukoliko se drvo nalazi na javnoj površini, odgovornost za njega snose grad ili lokalna samouprava", kaže Okanović i dodaje:

"Ako drvo padne na vozilo, potrebno je najpre pozvati policiju na uviđaj, kako bi se napravio zapisnik, kao i veštak koji će proceniti štetu. Prvo se vozač u mirnom postupku obraća odgovornom licu, bilo da je to JKP ili fizičko lice. Ukoliko se to ne reši vansudski, onda je neophodna naplata štete pred sudom. Štetu računa veštak, u nju ulaze cena štete i rada. Ukoliko je vozilo totalno uništeno, gleda se vrednost vozila na dan incidenta, od čega se umanjuje vrednost olupine (jer se auto može prodati u staro gvožđe), pa tako vlasnik dobija 30% manje vrednosti svog automobila. Sudski sporovi traju dve do tri godine."

Prioritet u saniranju ovakvih nezgoda imaju one lokacije na kojima je usled pada stabla došlo do prekida javnog saobraćaja i trenutno su intervencije u toku na više lokacija.

Pogledajte snimak:

(MONDO)

Možda će vas zanimati

Tagovi

Komentari 1

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

titula

okanite se njega, čovek ne zna kako se zove! Uništava nam saobrćaj po Beogradu sa njegovim glupim idejama

special image