• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

DŽEPAROŠI HARAJU BEOGRADOM! "Operišu" na nekoliko lokacija, biraju žrtve, policija nemoćna!

Autor Nevena Davidović

U martu je na području Beograda prijavljena 151 džepna krađa.

 Džeparoši, lopovi Izvor: MONDO/Uroš Arsić/Shutterstock/LeaDigszammal

Na društvenim mrežama sve češće građani jedni druge upozoravaju na džeparoše u pojedinim delovima grada. Trenutno su aktuelni snimci džeparoša na Kalemegdanu i Dušanovcu. Kao upozorenje, na društvenim mrežama pojavio se snimak dve žene za koje građani kažu da džepare na Kalemegdanu. 

Gužve u gradskom prevozu, tržnim centrima, prodavnicama, na stanicama, idealna su prilika za džeparoše. Otprilike, petina ukupnog broja krađa u Beogradu su džeparenja. Policijski službenici uglavnom znaju džeparoše, koji su najčešće višestruki povratnici. U martu je na području Beograda prijavljena je 151 džepna krađa, što je osam odsto manje nego u istom periodu prošle godine, kada su prijavljene 164, podaci su MUP-a. Najčešće se to dešavalo na Autokomandi, u Knez Mihailovoj, Sremskoj, na Kalemegdanu. I na Tošinom bunaru, gde prolazi nekoliko linija javnog gradskog prevoza i gde se nalazi nekoliko trafika i pekara, slična situacija.

"Dešavalo se da mušteriji priđe neko stran i pokuša da otme torbicu, ne baš konkretno delo džeparenja pod našim kamerama, ali smo imali krađa sa kioska. Nažalost, to se dešava na nedeljnom nivou", kaže Isidora Kovačić, vlasnica trafike na Tošinom bunaru. Video-nadzor pomaže, a čak su se nekoliko puta i građani vraćali do trafike da traže snimak kako bi pronašli lopova.

"Vraćali smo kamere, skidali video-snimke, obaveštavali smo policiju, međutim, oni uglavnom kažu da ne mogu ništa, a sve što mi možemo je da okačimo video-snimak i da tako pokušamo da pronađemo lice. U najvećem broju slučajeva se to i desi dođemo do identiteta lica", kaže Kovačićeva.

Džeparoši rade po grupama i tačno se zna ko je na kojoj teritoriji. Po pravilu, na tuđu se ne zalazi. Biraju žrtve, prate ih i čekaju idealnu priliku za krađu, pa građani i ne osete kada su pokradeni. Džeparoši su spretni i mogu da otvore torbu dok prelazite ulicu ili čekate autobus. Uz pomoć video-nadzora na gotovo svakom objektu, policija ih brzo uhvati, ali problem je to što džeparoši obično dobiju samo novčanu kaznu, iako za krivično delo džepna krađa zakon predviđa i do tri godine zatvora.

BONUS VIDEO:

Pogledajte

00:11
Uhapšeni džeparoši
Izvor: Instagram
Izvor: Instagram

(RTS/MONDO/N.D.)

Možda će vas zanimati

Komentari 36

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Holivud prepun filmova i serija

Amrikanizacija bato. Sve se lepo prezentuje o lopovluku

DeBeli

Policija štiti lopove i kriminalce a privodi pošten narod kad pokušava da se odbrani od tih lupeža

Oj

Pogledajmo mislim Saudi Arabia, u vreme molitve radnje, zlatare otvorene prazne ali niko se ne usudjuje da udje i krade. Jer zna se ukradeš Hasan seckati, kazna razumna svima i pećinskim ljudima.

special image