Slušaj vest

U proteklih sto godina mediji su doživeli brojne transformacije, a Radio Beograd je uspeo da održi svoju autentičnost, kao i da se prilagodi svim izazovima i promenima koje su se dešavale.

0lz1y7a5 copy.jpg
beograd.rs 

Prvi put emitovao je program 1924. godine, pod imenom Radio Beograd Rakovica. Pet godina kasnije, 1929. godine, na zgradi Srpske akademije nauka i umetnosti postavljen je odašiljač, odakle je Radio Beograd AD počeo eksperimentalno emitovanje, a njegov program čuo se u i u Sloveniji i Hrvatskoj.

„Ove godine obeležavamo ne samo jedno stoleće Radio Beograda, nego i čitav vek radio-difuzije u Srbiji i 100 godina elektronskih medija na Balkanu. Dakle, 1. oktobar 1924. godine je trenutak kada se Radio Beograd zvanično oglasio iz prostora Prve hrvatske štedionice u Knez Mihailovoj ulici i preko odašiljača u Rakovici”, kaže Ranko Stojilović iz Desk kulture Radio Beograda.

Radio Beograd nalazi se u nekadašnjoj zgradi Zanatskog doma, na uglu Hilandarske i Svetogorske ulice, a svojim slušaocima pruža raznovrsni sadržaj koji podrazumeva informativni, kulturni, sportski i muzički program.

fsnr5pj4 copy.jpg
beograd.rs 

Za vreme Drugog svetskog rada, Radio Beograd je emitovao program kao stanica nemačke vojske pod imenom Vojnički radio Beograd („Soldatensender Belgrad”).

Deo je medijskog javnog servisa Srbije i čini ga osam radio stanica: Radio Beograd 1, Radio Beograd 2, Radio Beograd 3, Radio Beograd 202, Radio (RTS) Vrteška, Radio (RTS) Rokenroler, Radio (RTS) Džuboks i Radio (RTS) Pletenica.

zt5h2bqy copy.jpg
beograd.rs 

Radio-stanice Vrteška, Rokenroler, Džuboks i Pletenica emituju program od 2019. godine na multimedijalnoj platformi RTS Planeta.

Radio Beograd je danas sinonim za visoke standarde u radiofoniji i medij koji neguje tradiciju, prati dešavanja iz sveta kulture i čuva lepotu našeg jezika.

Gradonačelnik/Beograd.rs/MONDO