Vukotić u beogradskom Okružnom zatvoru čeka odluku o izručenju Crnoj Gori.
Iako su pojedini mediji objavili da su pomenuti muškarci hteli da Vukotića otruju natijum-cijanidom, odnosno da ga ubiju kroz hranu koja mu se donosi u pritvor, oni se za to ne sumnjiče, potvrđeno je Tanjugu u tužilaštvu.
Prilikom hapšenja u vozilu u kojem su bili ovi osumnjičeni (taksi) pronađen je i otrov natrijum-cijanid, ali još uvek nije utvrđeno kome je pripadao, jer se čeka DNK veštačenje.
Istraga se vodi protiv D.B, D.M, J.N. i M.N zbog nedozvoljenog nošenja oružja, imajući u vidu da je prilikom hapšenja pronađeno nekoliko pištolja, rekla je za Tanjug portparol tužilaštva Irena Bjeloš.
Pored ovog dela D.M. se tereti i za napad na službeno lice prilikom hapšenja, dodala je Bjeloš.
Prilikom hapšenja, kod ovih osumnjičenih pronađeni su prsluci i kačketi sa napisnom UKP (Uprava kriminalističke policije), kao i jedna policijska značka službenice, koja joj je nestala pre više od 10 godina.
U vozilu je, prilikom hapšenja, pronađena tečnost za koju je veštačenjem utvrđeno da se radi o natrijum-cijanidu, rekla je Bjeloš.
Sada se čeka DNK veštačenje koje treba da utvrdi da li tečnost pripada osumnjičenima, kao i kako su nameravali da je upotrebe, odnosno da li su imali nameru pripremanja ili izvršenja ubistva Vukotića.
Mediji su preneli da su osumnjičeni, predstavljajući se kao policajci, presreli devojku koja je Vukotiću nosila paket, s tim što je tada u paketu bila garderoba, a ne hrana.
Zatražili su da provere šta se nalazi u paketu namenjenom Vukotiću, ali pošto joj je to bilo sumnjivo, odmah je prijavila nadležnima i usledilo je hapšenje.
Vukotića Crna Gora traži zbog pokušaja tri ubistva i držanja oružja i veruje da je visoko pozicionirani pripadnik "škaljarskog klana".
Nalazi se u ekstradicionom pritvoru u Beogradu gde, nakon pravosnažne sudske odluke da su ispunjeni uslovi za njegovo izručenje, čeka konačnu odluku ministarke pravde Srbije.
On je u Srbiji završio u septembru 2018. godine kada ga je Turska deportovala Beogradu dan nakon hapšenja u Antaliji i to zbog korišćenja falsifikovanog makedonskog pasoša sa njegovom slikom, ali na ime Georgi Andonov.
Kaznu od 15 meseci je odslužio je u Srbiji.
Vukotiću je ekstradicioni pritvor određen 26. juna odlukom Višeg suda u Beogradu, koja je aktivirana 6. decembra, jer je do tog dana bio u zatvoru na odsluženju kazne na koju je osuđen u Srbiji zbog falsifikovanja pasoša.
Crnogorske vlasti Vukotića traže zbog krivičnog postupka za pokušaj ubistva u Kotoru 2016. godine i nedozvoljeno nošenje oružja i veruje da je visokorangirani pripadnik "škaljarskog klana".
Na saslušanju povodom istrage u Crnoj Gori, koja su obavljena u Beogradu, Vukotić je letos negirao delo za koje se tereti, podnoseći tužilaštvu dokaze o svom alibiju.
On je pod istragom je crnogorskog tužilaštva za pokušaj dvostrukog ubistva u Kotoru 2016. godine - Vojina Stupara i Miloša Radonjića.
Krivičnom prijavom podgoričke policije koja je podeta tužilaštvu pored Vukotića u tom slučaju su obuhvaćeni i Milić Minja Šaković i Igor Dedović, koji je ubijen u Atini 19. januara zajedno sa Stefanom Stamatovićem.
Prema ranijim saopštenjima crnogorske policije, Vukotić je osumnjičen i da je 23. maja 2016. godine u Kotoru pokušao da ubije Tamaru Zvicer, suprugu jednog, od kako se veruje vođa suparničkog "kavačkog klana" Radoja Zvicera.
Kevin Panter srušio Partizan: Crno-beli se čudesno vratili, ali onda ih srušio bivši kapiten!
"Pogledajte dobro oči ovog čoveka, hoću da svi Rusi vide": Srna objavio potresnu fotografiju, ledi krv u žilama
"Pomislio sam da su sve shvatili, a onda ne uradimo najlakšu stvar na svetu": Željko Obradović o Partizanovih 2-7
Željko Obradović o ključnom momentu poraza Partizana: "Moramo to da naučimo, nedopustivo je"
Navijači Partizana prvi put zviždali svom igraču: Gube strpljenje za njega, evo čije su ime skandirali!