• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NAKON 6 MESECI MOGU DA SE BRANE SA SLOBODE! Advokat: "Otac osumnjičenog ne može da se kazni za skrivanje Dankinog tela"

Autor Nevena Davidović

Advokati Radiša Roskić, Stefan Ćorda i bivši obavešajac Božidar Spasić analizirali su slučaj ubistva devojčice Danke.

 Danka,Spasić, Ćorda, Roskić Izvor: Prva Tv/Facebook/Printscreen

Tačno nedelju dana traje potraga za telom ubijene Danke Ilić iz Bora. Za njeno ubistvo osumnjičena su dva pedesetogodišnja muškarca S.J. iz sela Luka i D.D. iz sela Zlot, ali još uvek nisu rekli šta su uradili sa njenim telom. Radiša Roskić, penzionisani načelnik u BIA-i, sada advokat, ističe da je teza "nema tela, nema dela" netačna. Kako kaže, postoji čitav niz drugih materijalnih dokaza ali i svedoka.

"U sistemu dokaznih sredstava nije telo jedini dokaz izvršenog ubistva. Mi u ovom trenutku raspolažemo samo saznanjima koje su zvanične prirode. To je veoma skroman fond saznanja, zbog čega moramo dvojicu pedesetogodišnjaka smatrati isključivo osumnjičenima. Dok se kompletan dokazni fond ne obelodani, dok postupajući tužilac ne proceni snagu tih dokaza, dok se ne sačini optužnica, mi samo glasno razmišljamo", rekao je Roskić u Jutru na TV Prva.

Advokat Stefan Ćorda napominje da telo ubijene devojčice jeste dokaz. "Mi nemamo tačnu informaciju šta je jedan od osumnjičenih priznao. Po našem zakonu, on ima pravo da govori neistine, da se brani lažima itd. Da su hteli da budu iskreni u svom priznanju, oni su mogli da priznaju delo, da zaključe sporazum sa tužiocem, da već budu osuđeni i da se ovaj postupak završi. Ovo je deo njihove odbrane i mi ne znamo šta su tačno priznali."

Ćorda kaže da davanje pogrešnih lokacija gde bi moglo da bude telo ubijene Danke sigurno upućuje na zamajavanje državnih organa. "Budite sigurni da ako im se bude sudilo do kraja postupka, to njihovo ponašanje će biti cenjeno i biće od velikog značaja za samu kaznu". Advokat ističe da je put do osuđujuće presude u ovom trenutku dugačak. Dok se ne nađe telo može se govoriti na osnovu drugih dokaza, ukoliko bi se pronašlo telo devojčice, onda bi se mogla odrediti kvalifikacija krivičnog dela, odnosno da li se radi o krivičnom delu teško ubistvo ili je najteže delo iz oblasti saobraćaja. 

Bivši obaveštajac Božidar Spasić kaže da je ovo kompleksan slučaj. "U praksi je dosad bilo češće da se pronađe telo koje je predmet krivičnog dela, a da se kasnije dokazuje ko je ubica. Mi smo videli da se u istrazi nalazi veliki broj lica, očekujem da će još lica biti privedeno povodom ovog slučaja", navodi on.

"Po mom mišljenju osumnjičeni su imali veliki komoditet, odnosno komotno su se ponašali tri dana, od momenta nestanka deteta, do momenta kada su stavljeni pod lupu policije. Oni su u ta 3 dana premeštali telo, što zajedno, što separatno, iz tih razloga vrlo verovatno da se trag tom detetu negde izgubio", smatra Spasić.

Roskić je naveo da je malo verovatno da telo može da nestane bez materijalnih dokaza. "Mi moramo da verujemo podacima iz zvanične istrage, u kojima se pominje da takvi tragovi postoje." Kako kaže, osumnjičeni i otac osumnjičenog kriju gde se nalazi telo zbog toga što najverovatnije žele da smanje zlo u kome se osumnjičeni našao. Podseća na član 333. Krivičnog zakonika po kome se neće kazniti za pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela rođak u direktnom krvnom srodstvu

Advokat Ćorda navodi da to što osumnjičeni ne kažu gde je telo, vrlo verovatno ukazuje da ono više nije u jednom komadu. On dodaje da ukoliko se ispostavi da neko od njih ima duševno oboljenje, smatraće se neuračunljivim i njemu se neće suditi. On će biti hospitalizovan, primenjivaće se prema njemu mera bezbednosti psihijatrijskog lečenja dok ne ozdravi. Advokat ističe da istraga može da traje 6 meseci. "Zakon kaže da bi optužnicu trebalo podići u roku od  6 meseci. Ukoliko ne bude doneta u tom roku, oni će se braniti sa slobode. Taj rok teče od dana kada su njih dvojica lišeni slobode", objasnio je advokat.

Najnovija dešavanja u vezi sa nestankom i ubistvom male Danke (2) iz Bora možete pratiti na našem BLOGU UŽIVO.

BONUS VIDEO:

Pogledajte

00:28
Selo Zlot
Izvor: MONDO
Izvor: MONDO

(MONDO/N.D.)

Možda će vas zanimati

Komentari 2

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Micky

..."Bivši obaveštajac"....

Саша

Један више не може.