Uređenje Trga Slavija počinje u subotu, rušenjem nelegalnih objekata, a građane će Sekretarijat za investicije blagovremeno obavestiti o novoj organizaciji saobraćaja na skveru kojim dnevno prođe 70.000 pešaka i dvostruko više vozila, rekao je gradski menadžer Goran Vesić gostujući na Televiziji Pink.
On kaže da je opština Savski venac već počela da ruši nelegalne objekte na trgu i u pravcu Bulevara oslobođenja.
"Te objekte niko nije dirao dvadeset godina", dodao je on.
Dodao je da će biti napravljen "potpuno nov park između Ulica kralja Milutina i Slavije, preko puta Mitićeve rupe, gde će građani moći da se okupljaju i posmatraju ili fotografišu fontanu".
U tom parku će biti spomenik Dimitriju Tucoviću, koji je do pre par meseci bio na Slaviji. Za vikend kreće rušenje već napuštene zgrade na uglu Slavije i Kralja Milana, preko puta Mitićeve rupe, čime će ovaj prostor biti spreman za uređenje parka, kaže Vesić.
O MUZIČKOJ FONTANI...
Muzička fontana na Slaviji izazvala je mnogo komentara. Njena izgradnja koštala je oko 2 miliona evra, a mnogi građani smatraju da je preskupa i da je taj novac mogao da bude upotrebljen za mnoge druge stvari, pre svega uređenje bolnica, pa i trga Slavija, u podzemne prolaze, kako bi se ubrzao saobraćaj na toj frekventnoj zoni.
"Odluka da se napravi muzička fonatana doneta je 2012. godine kada su na vlasti bili ovi što danas kritikuju ovaj projekat. Slavija će biti potpuno drugačija i uređena do 7. novembra", rekao je Vesić.
On je dodao da je "primetno da postoje određene grupe koje pokušavaju da ospore sve što uradi gradska vlast, iako ovakvi projekti ne bi trebalo da budu deo politike".
Prema njegovim rečima, činjenica je da se "veliki broj građana okuplja svake večeri i da su prihvatili fontanu kao atrakciju, te da je žalosno je što je nekima postala izraz političke borbe, ali kada već nemaju politiku, tada im je i fontana dobra da pokušaju da dobiju prostor u medijima".
"Dobili smo nešto novo nešto što smo mogli da vidimo samo u drugim gradovima poput Barselone, Sankt Peterburga ili Dubaija. Nova fontana je deo ukupnog uređenja grada koje sprovodimo već nekoliko godina. Tu spadaju i fasade u centru grada, pešačke zone, Savska promenada, kao i novi trgovi, kao što je Cvetni trg, ili novi parkovi, kao što je Terazijski plato, kao i čitav niz drugih stvari koje se rade kako bi se grad uredio", naglasio je gradski menadžer.
Njegova ocena je i da "Beograd polako staje na noge", da se "otvaraju nova radna mesta", kao i da glavni grad Srbije "polako postaje privredni centar regiona".
"Ovi projekti pokazuju razliku između sadašnje i bivše vlasti, jer smo mi sve te projekte uspeli da realizujemo, a oni su samo pričali. Pričali su o Menhetnu na Balkanu na prostoru sadašnjeg Beograda na vodi, ali nisu bili u stanju ni kamen da raščiste, kao ni da nađu investitora koji bi doneo jedan evro, a ne 3,5 milijardi koliko je naša vlada obezbedila, pričali su o toplovodu Obrenovac - Beograd, a nisu ni projekte znali da urade, ni da nađu nekog ko bi to finansirao, kao što su doneli odluku za izgradnju muzičke fontane, a nisu bili u stanju da je izgrade", kaže Vesić.
Bivši fudbaler Zvezde automobilom udario ženu: Lekari joj se bore za život
Za Božić i do +15 stepeni, pa obrt: Ovakvoj prognozi se niko nije nadao, Čubrilo otkrio šta nas čeka u januaru
Oženio se Kebin sin u tajnosti: Supruga mlađa od njega 15 godina, otkriveni detalji
Muk u "Slagalici" zbog pitanja o Pavlu Vujisiću: Svi u šoku što takmičari ne znaju scenu iz najpoznatijeg srpskog filma
Zvezdan Terzić odgovorio Marku Nikoliću: "Predsednik FSS direktno je radio protiv Zvezde"